کد خبر: 2557
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳

سال ۹۳ وام ازدواج پرداخت نمی‌شود

سال ۹۳ وام ازدواج پرداخت نمی‌شود

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی گفت: در بودجه سال ۹۳ هیچگونه اعتباری برای پرداخت وام ازدواج در نظر گرفته نشده و در سال جاری وام ازدواج پرداخت نمی‌شود.

به گزارش ایسنا ، محمدرضا شیخ‌زاده روز دوشنبه در نشست رسانه‌ای جشنواره جوانان جهادی خراسان رضوی که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهارکرد: در سال‌های ۹۱ و ۹۲، بانک‌ها در حوزه پرداخت وام ازدواج فعالیت خاصی نداشتند و در سال جاری نیز به دلیل عدم پیش‌بینی اعتبار برای پرداخت وام ازدواج در بودجه، وام ازدواج به جوانان پرداخت نمی‌شود. بنابراین وزارت ورزش و جوانان درصدد است از خیران ازدواج برای این منظور کمک بگیرد.
وی با بیان اینکه وام ازدواج به طور کلی مساله کارشناسی شده‌ای نیست، عنوان کرد: یکسان بودن مبلغ این وام برای همه اقشار منطقی نیست، زیرا هزینه‌های یک فرد روستایی و شهری برای ازدواج بسیار متفاوت است.
شیخ‌زاده افزود: از ۱۰ روز پیش برای اولین بار مساله خیران ازدواج مطرح شده که اداره کل ورزش و جوانان به طور مستقیم به این امر ورود پیدا نکرده است اما با کمک خیران کمک‌هایی برای ازدواج جوانان جمع‌آوری خواهد شد.
معاون امور فرهنگی جوانان اداره کل ورزش و جوانان در خصوص اوقات فراغت نیز گفت: این اداره کل برای اوقات فراغت حدود ۲۰ میلیون تومان اعتبار دارد، اما شنیده‌ام که شهرداری با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی در این زمینه فعالیت‌های خوبی را در دست اجرا دارد.