سالی ۴میلیارد دلار پول به ایرلاین های خارجی می دهیم

0
۵۹۳ بازدید

برپایه آمارهای منتشر شده وزارت راه و شهرسازی در سی ام خردادماه، جمهوری اسلامی ایران دارای ۱۷ شرکت بهره بردار هواپیمایی است و ناوگان هوایی آن در مجموع ۲۷۳ فروند می رسد که ۲۶۶ فروند از آن مسافری است.از این میزان ناوگان فعال کشور را ۱۶۳ هواپیما (۶۵ درصد کل) و شمار صندلی های فعال را ۲۶ هزار و ۶۲۶ عدد تشکیل می دهد.متوسط عمر کل ناوگان ایران ۲۳٫۷۴ سال و متوسط عمر کل ناوگان فعال ۲۲٫۹ سال است.

آخوندی: ایرباس از سد آمریکا عبور کرد

گروه امورزیربنایی-وزیر‌ راه و شهرسازی با توجه به هماهنگی های فرانسه و آمریکا از صدور اجازه عقد قرارداد ایرباس با ایران از سوی دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) وهمچنین قصد ایران برای بازپس‌گیری سهم چهارمیلیارد دلاری خود از آسمان منطقه خبر داد.

برپایه آمارهای منتشر شده وزارت راه و شهرسازی در سی ام خردادماه، جمهوری اسلامی ایران دارای ۱۷ شرکت بهره بردار هواپیمایی است و ناوگان هوایی آن در مجموع ۲۷۳ فروند می رسد که ۲۶۶ فروند از آن مسافری است.از این میزان ناوگان فعال کشور را ۱۶۳ هواپیما (۶۵ درصد کل) و شمار صندلی های فعال را ۲۶ هزار و ۶۲۶ عدد تشکیل می دهد.متوسط عمر کل ناوگان ایران ۲۳٫۷۴ سال و متوسط عمر کل ناوگان فعال ۲۲٫۹ سال است.

«عباس آخوندی» درباره وضع ناوگان هوایی کشور گفت: اکنون ۲۶۶ هواپیما درکل ناوگان هوایی داریم که ۱۱۰ فروند آن غیرفعال است، بنابراین فقط ۱۵۶ فروند هواپیمای فعال با میانگین عمر ۲۳سال داریم.

وی تاکید کرد: استفاده بیشتر ازهواپیماهایی که در آستانه ۲۴ سالگی قرار دارند، هزینه اضافه بر دوش صنعت می‌گذارد. هزینه تامین قطعات این هواپیماها و تعمیر آنها بسیار گران است و برخی قطعات دیگر در بازار نیست. همچنین مصرف سوخت این هواپیماها بسیار بالاست.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بسته به سال های مختلف، فقط پول بلیتی که ایرانیان به ایرلاین های خارجی پرداخت می کنند بین سه میلیارد تا چهار میلیارد دلار است که به دلیل وضع تاسف بار ناوگان هوایی نتوانستیم از این سهم استفاده کنیم و پول زیادی از ایران خارج شده است.

آخوندی یادآوری کرد: اگر بخواهیم خرید هواپیما را از جهت حرفه‌ای بررسی کنیم، سازمان هواپیمایی کشور و وزارت راه مرجع آن است. از جنبه اقتصادی نیز شورای اقتصاد و رییس جمهوری تصمیم می گیرند. ما این بحث را مکرر در خدمت رییس جمهوری مطرح کرده‌ایم و با آن موافقت شده است.

خرید هواپیما برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی کشور

وزیر‌ راه و شهرسازی گفت: مسافر ما را از تهران به دوبی می‌برند و سپس به جای دیگر منتقل می‌کنند. در حالی که مسیر معقول تهران است اما با ناوگان موجود امکان رقابت و استفاده از ظرفیت ترانزیتی خود را نداریم.

آخوندی درباره آخرین وضعیت قرارداد خرید هواپیمای ایرباس از فرانسه گفت: وقتی قراردادی در حضور رییس جمهوری فرانسه تنظیم شود به طور قطع تا جایی مورد تدبیر این مقام عالی قرار گرفته است که از آن حمایت می‌کند. تصور ما این طور است که هماهنگی های اولیه در طرف مقابل صورت گرفته که اجازه عقد قرارداد با دولت ایران صادر شده است.

وزیر راه و شهرسازی درباره شیوه تامین مالی برای خرید ناوگان جدید توضیح داد: قرارداد خرید هواپیما به صورت اجاره به شرط تملیک است؛ یعنی اینکه شرکتی بین ما و ایرباس قرار می‌گیرد و این شرکت کل پول را به ایرباس می‌دهد و به صورت اجاره به شرط تملیک هواپیماها به ما اجاره داده می‌شود. وقتی اقساط تمام می‌شود مالکیت نهایی دراختیار ما قرار می‌گیرد.

به گفته وی، مبلغ اجاره از محل خدمات ارایه شده مانند فروش بلیت تامین می شود.آخوندی افزود: یک شرکت لیزینگ هواپیمایی همه مبالغ را تامین می کند و هواپیماها را اجاره به شرط تملیک در اختیار ما قرار می‌دهد.وی تاکید کرد با این مدل مالی نه دولت و نه بانک مرکزی زیربار قرض نمی روند.

آخوندی درباره خرید هواپیماهای پهن‌پیکر یادآوری کرد: ما برای خرید هواپیمای A380 حق انتخاب داریم و به هیچ وجه تعهدی برای خرید آنها نداریم.

وی درباره تصمیم دولت برای خرید این هواپیماهای دوربرد گفت: این تصمیمی است که باید پنج سال آینده در کشور گرفته شود و شخصی که آن زمان مسئول خریداری هواپیما در کشور است مشخص می‌کند باید از این گزینه (دوربردی) استفاده شود یا نه. به نظر من برخورداری دولت و ملت ایران از این حق انتخاب اقدامی خوب و مناسب محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد «ضرورت دارد از رقابت سازنده‌ها استفاده حداکثری به نفع مردم داشته باشیم».

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35490