در پنجمین نشست اندیشه ورزی اداره کل امور اقتصادی و دارایی

سازماندهی و مدیریت اقتصاد زعفران مورد بررسی قرار گرفت

1
۱۱۶ بازدید

در پنجمین نشست اندیشه ورزی اداره کل امور اقتصادی و دارایی ساماندهی و مدیریت اقتصاد زعفران با بررسی مسئله تعهد عرضه صادر کنندگان و هم اندیشی و تصمیم سازی در حوزه های مرتبط با مالیات و سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که در محل ساختمان شماره دو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان برگزار شد مسائل، چالش ها و مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران استان با حضور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، دبیر شورای هماهنگی بانکها و روسای صندوق غیردولتی توسعه صادرات زعفران ایران، شورای ملی زعفران ایران و اتحادیه صادرکنندگان زعفران استان و همچنین نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.

دراین جلسه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی با تاکید بر استفاده از نظریات صاحبنظران اقتصادی تولیدکنندگان و صادرکنندگان جهت سیاستگذاری‌های اقتصادی گفت: تعدد دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی در نقل و انتقالات ارزی امکان تصمیم گیری ها را سخت کرده و مشکلاتی را برای صادرکنندگان ایجاد نموده است. دکتر حسین امیر رحیمی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود درآینده در خصوص نحوه ورود ارز برای تمام فعالیت ها اقتصادی، آزادسازی خواهد شد.

 در این جلسه مباحثی در خصوص خام فروشی زعفران، عدم توان صادرکنندگان به تعهدات ارزی، ایجاد نمایشگاه بین المللی ویژه زعفران، ایجاد قوانین و مقررات ثابت و محکم، بررسی مسائل صادرات کشاورزی در کارگروه ویژه آن، پررنگ شدن نقش اتحادیه صادرکنندگان زعفران استان در تصمیم سازی های کشور و تشکیل کنسرسیوم بین المللی تجار و صادرکنندگان زعفران توسط حاضرین مطرح شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=113101

یک دیدگاه

  1. چه خوبه که جلسه ای هست که قبل از هر تصمیم نهایی و ایجاد قوانین دست و پا گیر و ایجاد کاغذبازی که با خلاء فرصتی برای سوء استفاده برخی از افراد از قوانین رو بوجود میاره درباره مشکلات بحث و گفتگو می شه و مشکلات درخصوص اون بخش از اقتصاد استان شنیده می شه.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید