ساخت واحدهای طرح ملی مسکن پردیس ۱۰ درصد پیشرفت کرد

0
۹۵ بازدید

بر اساس جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی در شهر جدید پردیس، واحدهای در دست ساخت طرح ملی مسکن پیشرفت فیزیکی ۱.۵ تا ۳۴ درصدی دارند.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، حدود سه سال از آغاز عملیات اجرایی واحدهای طرح اقدام ملی یا طرح ملی مسکن می‌گذرد. قرار بود این پروژه‌های این طرح که حدود ۵۳۴ هزار در سراسر کشور است طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ (۲ سال) تکمیل و به‌بهرداری برسد.

تا امروز حدود ۴۰ هزار واحد از این طرح به مرحله افتتاح رسیده است. با توجه به این‌که این طرح از یارانه دولتی استفاده نمی‌کند برای تکمیل و بهره‌برداری نیازمند واریز به‌موقع آورده از سوی متقاضیان و همزمان تزریق تسهیلات (۱۵۰ میلیون تومانی) است.

بر اساس جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی در شهر جدید پردیس، واحدهای در دست ساخت طرح ملی مسکن پیشرفت فیزیکی ۱.۵ تا ۳۴ درصدی دارند.

بررسی جزییات پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مذکور حاکی از آن است که دو پروژه آریاشهر۲، ۱۴ و ۱۵ پیشرفت فیزیکی کمتر از ۲ درصد، آریاشهر ۳، ۶ و ۱۱ پیشرفت حدود ۲ درصدی و پیشرفت پروژه آریاشهر ۱۸ (امیرساوالان) نیز حدود ۳ درصد است.

همچنین بیشترین پیشرفت فیزیکی با حدود ۳۴ درصد متعلق به پروژه آریاشهر ۱ است. در رتبه‌های بعدی نیز آریاشهر ۹ با پیشرفت ۲۹ درصدی، آریاشهر ۵ با پیشرفت حدود ۱۹ درصدی و آریاشهر ۲۱ با پیشرفت حدود ۱۸ درصدی قرار داند.

نکته جالب توجه این‌که فقط قرارداد مشارکت مدنی ۶ پروژه امضا شده است. در مجموع برای ۲۰۴۳ واحد طرح ملی مسکن شهر پردیس تخصیص زمین انجام شده است.

در شهر جدید پرند حدود ۷۰۰۰ واحد طرح ملی مسکن از مرحله خاکبرداری و پی‌سازی عبور کرده‌اند که فقط یک پروژه (۴۸ واحد) از مرحله اتمام اسکلت عبور کرده است. همچنین هنوز برای تعدادی از پروژه‌ها پیمانکار انتخاب نشده است، پروژه‌هایی که احتمالا متقاضیان آن آورده‌های اولیه خود را برای آن پرداخت کرده‌اند.

بررسی پروژه‌های طرح ملی مسکن شهر جدید پرند نشان می‌دهد حدود ۷۰۰۰ واحد تا مهرماه مجموعا حدود ۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و با همین روند به نظر نمی‌رسد تا سال ۱۴۳۰ هم به اتمام برسند.  به‌عنوان مثال پیشرفت فیزیکی یکی از پروژه‌ها (سایت ۹ پ پ) فقط ۵.۴ درصد است که  علمیات پی سازی ۲۵۲ واحد آنها نیز انجام نشده است، به عبارت دیگر هنوز روی خاک است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=157988

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here