ساخت بزرگترین مجموعه مسکونی شرق کشور در مشهد با حدود ۵۴۳ میلیارد تومان اعتبار

0
۳۰۸ بازدید

ساخت بزرگترین مجموعه مسکونی شرق کشوربه نام مجموعه زندگی در منطقه کم برخوردار مشهد با حدود ۵۴۳ میلیارد اعتبارآغاز شد.
به گزارش جهان اقتصاد، محمد رضا کلایی شهردار مشهد با قدردانی از نیت خیرخواهانه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در منطقه کم برخوردار مشهد گفت: باید تلاش کنیم گسست گفتمان مناطق حاشیه ای شهر مشهد با متن آن را هر چه بیشتر کم رنگ کنیم و به جای از حاشیه شهر گفتن با حاشیه شهر بگوییم.
وی افزود: حس عزت نفس و تعلق خاطر و زندگی و امید را به همه شهروندان هدیه کنیم و با ایجاد زیر ساختهای مشترک و انجام کارهای خدماتی، فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهر را به متن برگردانیم.


همچنین، رضا خواجه نایینی،معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: تلاش مجموعه شهرداری و شورای شهر بر رونق بخشی محلات کم برخوردار حاشیه کلانشهر مشهد متمرکز شده است.
وی افزود: از شورای اول تا پنجم، شهرداری مشهد قرارداد ساخت چهار هزار واحد مسکونی را منعقد کرده است که دو هزار و ۵۰۰ واحد آن به بهره برداری رسیده در حالی که این قرارداد در دوره پنجم شورا دو هزار و ۵۰۰ واحد بود.
وی با دعوت از سرمایه گذاران برای ساخت پروژه های مسکونی و تجاری در مناطق کم برخوردار مشهد گفت: شهرداری مشهد برای افزایش سرمایه گذاری حاشیه شهر، به سرمایه گذاران بخش خصوصی در اهدای زمین و صدور پروانه تخفیف می دهیم که انجام پروژه برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی پیدا کند.
همچنین،علی اکبر حسین زاده،رئیس هیات مدیره شرکت بتن ساز تربت به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی این مجموعه گفت: این مجتمع مسکونی در زمینی به مساحت ۱۵۸ هزار و ۴۳۴ متر مربع با زیربنای ۲۸۱ هزار و ۷۰۶ متر مربع در ۱۰۸ بلوک شش سقفی پنج طبقه ای در مجموع با دو هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی شامل محیط های آموزشی، درمانی، تجاری و فضای سبز طی سه سال ساخته می شود.
حسین علیزاده افزود: این پروژه عظیم با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری مشهد در حال اجراست که آورده شهرداری در این پروژه شامل اهدای زمین و صدور پروانه در قبال دریافت ۱۳،۹۱ درصد کل مجموعه پس از اتمام کار است و سهم سرمایه گذار نیز ۸۶،۰۹ درصد از کل پروژه احداثی است.
وی با بیان اینکه برآورد هزینه بخش خصوصی در این پروژه حدود ۵۴۳ میلیارد تومان است،گفت: این مجموعه مسکونی در دو مرحله واحد های دو خوابه با ۷۸ متر مربع زیربنا و واحد های سه خوابه با ۱۰۵ متر مربع زیر بنا ساخته می شود.
حسین علیزاده افزود: پس از انجام ۳۰ درصد مراحل ساخت، پیش فروش این واحدهای مسکونی با مشارکت و همکاری بانک مسکن به اقشار آسیب پذیر آغاز و تلاش می شود افراد کم بضاعت بتوانند با مشارکت بانک مسکن و استفاده از تسهیلات ارزان قیمت نسبت به خرید این واحد ها اقدام کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=94020