زیان ۹ ماهه ایران خودرو با ۲۲ درصد افزایش ۸۸۹۰ میلیارد تومان شد / چگونه زیان بیشتر بقای مدیریت را زیاد می‌کند

0
۱۰۶ بازدید

ظاهرا هر کس در طول مدیریت خود در برخی بنگاه ها بدهی زیاد تری به بار بیاورد و آن را بر سهامداران و مردم تحمیل کند بقا بیشتری دارد!

به گزارش بازار، اطلاعات منتشر شده از صورت های مالی منتهی به نه ماهه اول شرکت ایران خودرو بر روی سامانه کدال نشان می دهد که زیان ایران خودرو با ۲۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه به ۸۸۹۰ میلیارد تومان رسیده است.

در گزارش مذکور که مورد تایید بورس بوده اما هنورحسابرسی نشده سرماه ثابت این شرکت حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان گزارش شده در حالی که زیان عملیاتی آن در نه ماهه اول سال ۵۴۶۰ میلیارد تومان است.

بنا بر این گزارش زیان خالص عملیاتی بدون کسر مالیات و در حال تداوم بیش از ۸۸۹۰ میلیارد تومان گزارش شده و در آن هزینه هایی چون زیان قیمتتمام شده زیان هزینه های سربار اداری و عمومی ۲۷۶۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

ظاهرا با توجه به موضع گیری های وزیر در خصوص قیمت گذاری دستوری و البته نوع مدیریت در ایران خودرو قرار است هر کس که زیان بیشتری را به ثبت برساند از مصونیت بیشتری در مواجهه با تغییرات الزامی و دمیدن روح جدید در این خودرو ساز مقاومت بیشتری داشته باشد. وگرنه با توجه به وضعیت فعلی صورت های مالی و عملکرد ایران خودرو و بازار خودرو کاملا آینده این صنعت معلوم است.

وزیر صنعت و مدیران خودرو سازی ها با این عملکرد بورسی عملا این پیام را مخابره می کنند که هر چه زیان بیشتری ثبت کنید، بیشتر بقا و طول عمر مدیریتی شما بیشتر می شود. و شما کافی است به دور از نگاه اقتصادی به یک بنگاه منویات افراد ذینفوذ را دنبال کنید تا همچنان بر اریکه قدرت تکیه بزنید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=170135