زمین ساخت ۲۰هزار مسکن اجتماعی تامین شد

0
۲۰۱ بازدید

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه با بیان این‌که در سال اول ۲۰هزار مسکن اجتماعی برای گروه‌های هدف ساخته می‌شود، گفت: زمین مورد نیاز این واحدها تامین شده و واحدهای طرح مسکن اجتماعی هم استیجاری خواهد بود و هم ملکی.

حامد مظاهریان در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: بر اساس برنامه سالانه ۱۲۵ هزار مسکن اجتماعی و در طول ۶ سال ۷۵۰ هزار مسکن ساخته می‌شود.

وی با بیان این‌که با آغاز ساخت مسکن اجتماعی در سال اول ۲۰ هزار واحد به نتیجه می‌رسد، تصریح کرد: سال بعد میزان ساخت و ساز جبران می‌شود، چراکه مقدمات شروع ساخت مسکن اجتماعی (انتخاب زمین و …) زمانبر است.

وی بیان این‌که حداقل ۲۰ هزار واحد در سال اول به نتیجه می‌رسد در پاسخ به این پرسش که زمین مسکن اجتماعی مشخص شده است، افزود: ممکن است پروسه تامین زمین زمانبر شود اما با این حال فکر می‌کنم ۲۰ هزار مسکن اجتماعی ساخته خواهد شد.

معاون امور مسکن و ساختمان یادآور شد:‌بهترین گروه‌های هدف قابل شناسایی توسط وزارت تعاون مشخص می‌شود و زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن اجتماعی نیز از سوی وزارت راه تامین خواهد کرد.

مظاهریان در پاسخ به این پرسش که مسکن اجتماعی ملکی است یا اجاره‌ای، گفت: مفهوم این مسکن‌ها بیشتر استیجاری است، در طرح کلی هم شامل استیجاری است هم ملکی.

وی با بیان این‌که مسکن اجتماعی ترکیبی از واحدهای استیجاری و ملکی است، افزود: واحدهای ۲۰ هزار مسکن اجتماعی نیز ترکیبی از این دو خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11837