رییس مجمع تقریب مذاهب اسلامی: بیست وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی با حضور شخصیت های بزرگ جهان اسلام

0
۲۴۸ بازدید

رییس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور ۳۰۰ شخصیت بزرگ جهان اسلام برگزار می شود

به گزارش جهان اقتصاد، آیت الله محسن اراکی عصر شنبه در نشست خبری بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی افزود: در مراسم امسال علاوه بر این تعداد شخصیت بزرگ از جهان اسلام، ۳۰۰ شخصیت داخلی شیعه و سنی طی سه روز از ۱۷ تا ۱۹دی ماه جاری در تهران به بررسی مسائل جهانی اسلام می پردازند.

وی اضافه کرد: در این کنفرانس، ۹ کمیسیون با موضوع های مختلف تشکیل خواهد شد و یکی از ویژگی های آن حضور اقشار مختلف است.

اراکی یادآور شد: در سال های گذشته بیشتر حاضران علمای جهان اسلام بودند ولی امسال سایر قشرها همچون روسای دانشگاه ها، نخبگانی از احزاب، نیروهای مقاومت در منطقه، دانشجویان تقریبی و جوانان و بازرگانان به عنوان فعالان جهان اسلام در حوزه تقریب حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: کمیسیون های ویژه علما، روسای دانشگاه ها، احزاب مقاومت، دانشجویان و جوانان و بانوان در کنفرانس امسال تشکیل خواهد شد.

به گفته اراکی، همچنین گزارشی از عملکرد کمیته مساعی حمیده و برنامه ریزی برای فعالیت های این کمیته صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه میهمانان خارجی از ۶۹ کشور از سراسر جهان دعوت شده اند افزود: اجلاس ویژه تجلیل از شخصیت های بزرگ تقریبی همزمان با کنفرانس امسال با حضور یکی از شخصیت های تراز اول برگزار می شود و طی آن از سه چهره برجسته تقریبی جهان اسلام (امام موسی صدر، آیت الله محمد واعظ زاده نخستین دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و شیخ سعید شعبان دانشمند بزرگ اهل سنت لبنان و بنیانگذار حرکت از توحید) تجلیل می شود.

اراکی همچنین از برپایی نمایشگاه هایی در زمینه آثار تقریبی و تجلیل از بزرگان تقریبی خبر داد و گفت: امیدواریم در این کنفرانس با توجه به مقدمات انجام شده رونمایی از فیلم محمد(ص) صورت گیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8550