رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛ استفاده از “سم غیرمجاز” برای سم‌پاشی هتل زائران غیرایرانی در مشهد رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت درباره مسمومیت زائران غیرایرانی در یکی از هتل‌های مشهد، گفت: آنچه که تاکنون مسجل شده حاکی از آن است که متاس

0
۴۳۳ بازدید

رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت درباره مسمومیت زائران غیرایرانی در یکی از هتل‌های مشهد، گفت: آنچه که تاکنون مسجل شده حاکی از آن است که متاسفانه از یک سم غیرمجاز برای سم‌پاشی اتاق‌ها استفاده شده است.

دکتر رسول دیناروند در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، در پاسخ به سوالی درباره عمدی یا سهوی بودن این حادثه، گفت: این که این موضوع خواسته بوده یا ناخواسته باید توسط دستگاه‌های مربوطه بررسی و اطلاع رسانی شود، اما تخلف در اینکه از سم غیرمجاز استفاده شده، محرز است.

وی درباره نوع سم استفاده شده نیز گفت: آزمایشات نشان می‌دهد مسمومیت با سم غیرمجازی صورت گرفته که نباید برای سم‌پاشی در چنین مکان‌هایی استفاده شود؛ سمی بوده که در اتاق‌ها گذاشته‌اند، این سم تصعید می‌شود و بخار آن حشرات موذی و آفت را از بین می‌برد.

دیناروند تاکید کرد: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیز بارها اعلام کرده که استفاده این چنینی از این سم غیرمجاز است. قبلا هم سابقه داشته که افرادی با این سم خودکشی ‌کنند و مرگ و میر تصادفی ناشی از سم را نیز داشتیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13180