کد خبر: 6787
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

رییس جمهوری پس از بازگشت از جمهوری آذربایجان: کشور آذربایجان مسیر خوبی برای انتقال کالا به روسیه است

رییس جمهوری پس از بازگشت از جمهوری آذربایجان:  کشور آذربایجان مسیر خوبی برای انتقال کالا به روسیه است

رییس جمهوری با اشاره به اینکه در شرایط فعلی بسیاری از کالاها را باید به روسیه منتقل کنیم گفت: جمهوری آذربایجان می تواند مسیر خوبی برای این مساله باشد

.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه پس از بازگشت از سفر دو روزه به جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران گفت: به حمدالله روابط ما با کشور آذربایجان به عنوان کشور همسایه و دوست روز به روز در حال توسعه است.

وی افزود: سال گذشته در چهار دیداری که با رییس جمهوری آذربایجان داشتیم قدم به قدم روابط را پیش بردیم، در این سفر نیز 6 سند همکاری بین دو کشور امضا شد.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در این سفر ما بحث مفصلی با رییس جمهوری آذربایجان درباره روابط دوجانبه به ویژه موضوعات اقتصادی، تجاری، انرژی، گمرکی، محیط زیست و مسایل دیگری از قبیل راه آهن کریدور شمال – جنوب ، ارتباط از طریق آذربایجان با کشورهای دیگر از قبیل روسیه و گرجستان داشتیم.

وی ادامه داد: همچنین درباره مسایل سیاسی منطقه ای بحث های خوبی انجام گرفت و ما توافقات خوبی در مسایل بانکی داشتیم.

روحانی یادآور شد: ما امروز جلسه ای با کارآفرینان و سرمایه گذاران دو کشور داشتیم که اراده دو کشور بر این بود که بخش های خصوصی ایران و آذربایجان فعال تر شود.

وی گفت: اگر زمینه لازم برای رفع موانع سرمایه گذاران ایجاد شود ما شاهد روابط اقتصادی بهتر خواهیم بود.

رییس جمهوری با یادآوری اینکه بخشی از موانع ما در این راستا مسایل بانکی است گفت: در این راستا توافقات خوبی بین دو کشور برای رفع موانع انجام شد.

وی ادامه داد: یکسری از موانع ما مربوط به عوارض گمرکی و مسایل مرزی است که صحبت هایی نیز در این زمینه انجام گرفت و مذاکرات ما در این راستا ادامه می یابد.

وی گفت: در شرایط فعلی بسیاری از کالاها را باید به روسیه منتقل کنیم و آذربایجان می تواند مسیر خوبی در این زمینه باشد که ما باید در این زمینه تعرفه ها تعدیل کنیم.

وی تاکید کرد: کلیه این مسایل مورد توافق قرار گرفت و بنا شد بعدها در این راستا و برای رفع موانع ادامه یابد