رییس جمهوری: ایران در کنار ملت و دولت سوریه است

0
۲۸۷ بازدید

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت سوریه در مبارزه علیه تروریسم بوده و خواهد بود، اظهار امیدواری کرد که مسیر پیروزی ملت سوریه ادامه پیدا کند و صلح و آرامش به طور کامل در این کشور مستقر شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، امروز در دیدار «ولید معلم» وزیر امور خارجه سوریه در حاشیه کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی گری تاکید کرد: برای همگان روشن شده است که راه برخی کشورها در حمایت از تروریست ها نادرست و بی نتیجه بوده است و این حمایت ها تنها منجر به توسعه خشونت و ناامنی در منطقه شده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه کسانی که در سوریه اسلحه به دست گرفته اند معارض نبوده، بلکه تروریست هستند، اظهار داشت: در ماه های اخیر این واقعیت برای جهانیان بیش از پیش آشکار شده است به طوری که امروز حتی کسانی که آنها را بوجود آوردند و حمایت کردند، آرام، آرام از تروریست ها فاصله می گیرند.

روحانی ادامه داد: امروز برای منطقه و جهان روشن شد که دولت و ارتش سوریه توان مقابله با تروریست ها و حفظ کشور را دارند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه شرایط منطقه و جهان به سمت بهره گیری از راه حل سیاسی، متعادل و عاقلانه در سوریه است، گفت: مطمئن هستیم که ملت سوریه پیروز نهایی این صحنه خواهد بود.

روحانی همچنین از حضور وزیر خارجه سوریه در نخستین اجلاس جهان عاری از خشونت و افراطی گری قدردانی کرد.

** جهان عاری از خشونت و افراط گری، آرمان جهان امروز است

وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار با اعلام تشکر دولت و ملت کشورش از رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت ایران بخاطر حمایت های برادرانه، گفت: تهران و دمشق در سنگری مشترک قرار دارند.

ولید معلم، ماموریت تروریست ها را در منطقه، جنگ و خونریزی دانست و از حمایت آمریکا و برخی کشورها در پشتیبانی و حمایت از گروه های تروریستی در سوریه انتقاد کرد.

وی با اشاره به حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی و بمباران مناطقی از سوریه، اظهار داشت: هدف رژیم صهیونیستی و حامیانش از اینگونه حملات ، تخریب زیرساخت های اقتصادی و ضربه به ملت سوریه است.

وزیر خارجه سوریه افزود: جهان عاری از خشونت و افراط گری، آرمان جهان امروز است و رییس جمهوری اسلامی ایران این ایده بزرگ را به درستی طرح و ابعاد آن را در سخنرانی امروز تبیین کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7875