ریزش ۳۰ درصدی پالایش یکم تا کنون

0
۱۳۵ بازدید

واحدهای صندوق پالایش یکم که قرار بود دستکم ۳۰ درصد سود نصیب سرمایه‌گذارانش کند، تا به امروز ۳۰ درصد افت را برایشان به ارمغان آورده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، پس از عرضه سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات و نیز ۲ بیمه البرز و اتکایی امین در قالب دارای یکم، دولت سهام خود در نمادهای پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز را با کلی اما و اگر و حواشی در قالب صندوق پالایش یکم به معامله‌گران فروخت؛ آن هم به این وعده که دستکم ۳۰ درصد سود نصیب سرمایه‌گذاران پالایشی خواهد شد.

این در حالی است که حالا نه تنها ۳۰ درصد وعده داده شده نصیب سهامداران پالایش یکمی نشد، بلکه فعلا ۳۰ درصد از سرمایه آنها از دست رفته است و در باغ سبزی که دولت به سرمایه‌گذاران این واحدها داد، حالا جز زیان و ضرر تصویری برایشان ترسیم نکرده است.

از سوی دیگر داستان بازارگردانی در صندوق پالایش یکم هم تقریبا منتفی است و فعلا هم دارای یکم و هم پالایش یکم به حال خود رها شده‌اند. نکته جالب‌تر در این زمینه این است که دولت وعده عرضه دارای دیگری را تا پایان سال می‌دهد و برای بورس در سال ۱۴۰۰ هم جایگاه ویژه‌ای برای تامین کسری بودجه دیده است.

بر این اساس باید گفت سرمایه‌گذاران دارای یکم و پالایش یکم با توجه به اظهارنظر دولتی‌ها و وعده و وعیدهای داده شده، چه فکر می‌کردند و چه شد … !

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=127563