ریزش ۱۰ دلاری قیمت نفت در واکنش به ظهور واریانت جدید کرونا

0
۱۰۰ بازدید

بازار روی بدترین سناریو حساب می‌کند که در آن شیوع واریانت جدید باعث نابودی عظیم تقاضا می شود.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۸۴درصدی و ۷۰سنت کاهش داشت و به قیمت۸۲دلار و ۱۷سنت رسید.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش۲۲ صدم درصدی وبا ۱۷سنت کاهش به ۷۷ دلارو۸۳سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز جمعه در واکنش به ظهور واریانت جدید ویروس کرونا که سرمایه گذاران را به وحشت انداخت و به نگرانی‌ها نسبت به وضعیت اشباع عرضه در سه ماهه نخست اضافه شد، ۱۰ دلار در هر بشکه سقوط کرد که بزرگترین ریزش یک روزه از آوریل سال ۲۰۲۰ بود.

به گزارش ایسنا، قیمت نفت همسو با بازارهای سهام جهانی به دلیل نگرانی‌ها نسبت به شیوع واریانت جدید و آسیب دیدن رشد اقتصادی و تقاضا برای سوخت، سقوط کرد.

به گفته وزیر بهداشت آفریقای جنوبی، سازمان جهانی بهداشت واریانت جدید را که اومیکرون نام گرفته است، مایه نگرانی خوانده است. آمریکا، کانادا، انگلیس، گواتمالا و کشورهای اروپایی در میان کشورهایی هستند که سفر از جنوب آفریقا را که این واریانت در آن شناسایی شده است، محدود کرده اند.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی شرکت میزوهو اظهار کرد: بازار روی بدترین سناریو حساب می‌کند که در آن شیوع واریانت جدید باعث نابودی عظیم تقاضا می شود.

هر دو شاخص برای پنجمین هفته متوالی کاهش هفتگی داشتند و این بزرگترین کاهش هفتگی آنها از آوریل سال ۲۰۲۰ بود که وست تگزاس اینترمدیت برای نخستین بار در بحبوحه اشباع عرضه ناشی از شیوع ویروس کرونا منفی شده بود.

خبر شیوع واریانت جدید باعث احتیاط در بازاری شد که پیش از این بین کشورهای تولیدکننده و مصرف کننده گرفتار شده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=163315

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here