ریزش قیمت نفت متوقف شد

0
۳۰۲ بازدید

قیمتهای نفت از کاهش احتمالی تولید آمریکا در پی آغاز تخلیه سکوهای فراساحلی در خلیج مکزیکو به دلیل نزدیک شدن یک طوفان گرمسیری دیگر اندکی حمایت یافتند.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۲.۹۶ درصدی،ویک دلارو ۲۳سنت کاهش داشت و به قیمت ۴۰دلار و۳۷سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش  3 صدم درصدی وبا یک سنت کاهش به ۳۶ دلارو ۸۰سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش۳.۶۳درصدی وبا یک دلارو ۵۶ سنت کاهش به۴۱ دلارو۴۰سنت رسید.

نفت پس از سقوط سنگینی که شب گذشته متحمل شد، در معاملات روز سه شنبه اندکی افزایش پیدا کرد اما فضا در بازار تحت تاثیر افزایش موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا تیره مانده است.

عدم پیشرفت مذاکرات درباره بسته کمک مالی کرونایی میان سیاستمداران آمریکایی به تیرگی اوضاع بازار نفت افزوده است. نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه ابراز امیدواری کرده بود که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر توافقی حاصل شود.

افزایش موج شیوع ویروس کرونا در سراسر آمریکا، روسیه، فرانسه و بسیاری دیگر از کشورها، دورنمای اقتصادی جهانی را تضعیف کرده است و افزایش موارد ابتلا برخی از کشورها را وادار کرده است محدودیتهای جدیدی وضع کنند.

ویوک دهار، تحلیلگر کالای بانک کامن ولث استرالیا در این باره گفت: ما تصور می کنیم که تقاضا از این مقطع به بعد برای رشد دچار مشکل خواهد شد. محدودیتهای کووید ۱۹ بخشی از این مشکلات هستند.

این بانک انتظار دارد میانگین قیمت هر بشکه نفت آمریکا در سه ماهه چهارم به ۳۸ دلار و نفت برنت به ۴۱ دلار برسد.

قیمتهای نفت از کاهش احتمالی تولید آمریکا در پی آغاز تخلیه سکوهای فراساحلی در خلیج مکزیکو به دلیل نزدیک شدن یک طوفان گرمسیری دیگر اندکی حمایت یافتند.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی روز دوشنبه اظهار کرد بدترین مقطع برای بازار نفت به پایان رسیده است. اما اظهارات وی در تناقض با اظهارات محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک بود که اظهار کرد با افزایش شیوع ویروس کرونا در جهان، هر گونه روند احیای بازار نفت ممکن است طولانیتر از حد انتظار باشد.

در این بین، انتظار می رود تولید نفت لیبی در ماههای آینده به یک میلیون بشکه در روز صعود کند که سریعتر از حد انتظار بسیاری از تحلیلگران در بازار خواهد بود. این امر تلاشهای اوپک پلاس برای محدود کردن عرضه به منظور جبران تقاضای ضعیف را خنثی می کند.

اوپک پلاس قصد دارد تولیدش را از ژانویه سال ۲۰۲۱ حدود دو میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در آستانه انتشار آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکا از سوی موسسه امریکن پترولیوم و اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۲۳ اکتبر افزایش پیدا کرده اما ذخایر بنزین و سوختهای دیگر کاهش داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117318