ریزش بی سابقه ۸.۲ درصدی اقتصاد فرانسه

0
۸۵ بازدید

اقتصادی فرانسه نشان می‌دهد محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی مربوط به کرونا باعث کاهش ۸.۲ درصدی تولید ناخالص داخلی فرانسه در ۲۰۲۰ شده که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، اطلاعات موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه نشان می‌دهد محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا باعث کاهش ۸.۲ درصدی تولید ناخالص داخلی فرانسه در ۲۰۲۰ شده که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

این موسسه قبلا رکود اقتصادی فرانسه را ۸.۳ درصد اعلام کرده بود. در گزارش این موسسه که در روز جمعه منتشر شد آمده است:«فعالیت اقتصادی در ۲۰۲۰ به نحو بی‌سابقه‌ای و معادل ۸.۲ درصد کاهش یافته است در حالی که در ۲۰۱۹، ۱.۵ درصد رشد داشت». طبق این گزارش، تولید ناخالص داخلی فرانسه ۱.۴ درصد در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ پایین آمده است، در حالی که اطلاعات اولیه این رقم را ۱.۳ درصد نشان می‌داد.

موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه اعلام کرد:« در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ همزمان با دومین قرنطینه ملی و محدود شدن فعالیت‌های اقتصادی، تولید ناخالص داخلی ۴.۹ درصد کمتر از همین زمان در ۲۰۱۹ بود. این رقم نسبت به سه ماهه دوم و طی دوره اول قرنطینه‌ها متعادل‌تر بود. تولید ناخالص داخلی فرانسه در فصل بهار ۱۸.۶ درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشت». اقتصاد فرانسه ۱.۵ درصد در ۲۰۱۹ رشد کرد و جزو بهترین اقتصادهای اروپا بود ولی رکود سال گذشته میلادی بدترین رکود آن از جنگ جهانی دوم تا حالا بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134807

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here