رکورد شکنی طلا ادامه خواهد یافت

0
۹۶۳ بازدید

این سطح از قیمت اونس طلا بالاترین قیمت تاریخی تاکنون است، زیرا از ابتدای سال‌ جاری میلادی اتفاقات بسیار زیادی در اقتصادهای جهان روی داد که هر کدام از آنها به تنهایی می‌تواند سبب افزایش قیمت طلا باشد که مهمترین آن گسترش کرونا در تمام کشورهای دنیا است.

مرتضی ابراهیمی

اونس طلا در روز گذشته توانست از سقف قیمتی تاریخی خود عبور کند و تا قیمت ییک هزار و  942 دلار بالا رفت تا رکورد جدیدی را به نمایش بگذارد. با توجه به اهمیت این مسئله با یک کارشناس بازار طلا گفتگو کرده ایم.

آیت محمد ولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفتگو با جهان اقتصاد گفت: دلایل بسیار زیادی برای افزایش قیمت طلا وجود دارد که التبه بیشتر آن ها ریشه در بیماری کرونا دارد.

محمد ولی گفت: این سطح از قیمت اونس طلا بالاترین قیمت تاریخی تاکنون است، زیرا از ابتدای سال‌ جاری میلادی اتفاقات بسیار زیادی در اقتصادهای جهان روی داد که هر کدام از آنها به تنهایی می‌تواند سبب افزایش قیمت طلا باشد که مهمترین آن گسترش کرونا در تمام کشورهای دنیا است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر بیان داشت: بیماری کرونا موجب شد تا اکثر بانک‌های مرکزی کشورهای جهان با تدوین بسته‌ های حمایتی، تزریق نقدینگی بی‌ سابقه به اقتصاد را در دستور کار خود قرار دادند که این موضوع تضعیف دلار را در برداشت و تضعیف دلار همواره یکی از عوامل صعود قیمت طلا محسوب می شود.

این کارشناس بازار طلا گفت: تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین نیز عامل دیگری برای افزایش قیمت طلا محسوب می شود، چراکه این تنش در تجارت بین الملل اخلال ایجاد کرده و موازنه جهانی را به هم ریخته است.

وی افزود: اگر ویروس کرونا همچنان در کشورهای جهان بتازد و درگیری چین و آمریکا همچنان ادامه یابد، رکورد شکنی اونس طلا ادامه خواهد یافت.

محمد ولی گفت: در حال حاضر تقاضای طلا در بیشتر کشورهای دنیا روند صعودی دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط کنونی کشورمان آیا سرمایه گذاری مردم در بخش طلا را توصیه می کند؟ پاسخ داد: تجربیات بنده در صنعت طلا نشان می دهد که سرمایه گذاری در بخش طلا در بلند مدت هیچ زمانی به زیان نمی رسد، بنابراین به مردم توصیه می کنم اگر پولی اضافه ای دارند که می خواهند در بازاری سرمایه گذاری کنند، مصنوعات طلا خریداری کنند. از دیگر مزیت های طلا این است که خانواده ها می توانند از مصنوعات طلا استفاده کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108028