کد خبر: 101251
تاریخ انتشار: ۰۴ شهریور ۱۳۹۸

رونمایی از «دولتی ترین» مدیر تاریخ خودروسازی ایران

رونمایی از «دولتی ترین» مدیر تاریخ خودروسازی ایران

معاون وزیرصمت مدیرعامل ایران خودرو شد

مهدی زاهدی-صبح روز دوشنبه، فرشاد مقیمی، معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت به عنوان جوانترین مدیرعامل تاریخ «ایران خودرو» انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، برکناری پرحاشیه و جنجالی «هاشم یکه زارع» که ۶ سال بر مسند ریاست بزرگترین خودروسازی ایران تکیه زده بود، در نوع خود شگفت انگیز بود؛ از اعلام ناگهانی این برکناری توسط سخنگوی دولت در صبح دوشنبه ۲۸ مردادماه جاری تا اعلام بازداشت وی در بعدازظهر همان روز توسط ضابطین قضائی.

نکته قابل تامل دراین میان اما اعلام نام جایگزین وی در همان جلسه مطبوعاتی علی ربیعی، سخنگوی دولت بود؛ ربیعی به صراحت نام «عباس علی آبادی» مدیرعامل چندساله مپنا یا همان شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران را به عنوان سکاندار جدید این شرکت «خودروسازی» اعلام کرد اما پس از ۸ روز «بی سرپرستی ایران خودرو» و پس از آنکه رسانه های مختلف نام های متعددی را برای نامزدی این پست اعلام کردند به ناگاه از نام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان مدیر جدید این گروه بزرگ صنعتی رونمایی شد!

اگرچه برخی معتقدند علی آبادی به عنوان اولین گزینه، خود، تمایلی به حضور در این شرکت پرحاشیه نداشته است اما انتقادات کارشناسان به نام عنوان شده توسط سخنگوی دولت معطوف به این موضوع شد که «عباس علی آبادی» هیچ سابقه ای در حوزه خودرو نداشته است به همین دلیل نیز طولانی شدن اعلام نام مدیرعامل جدید، بسیاری را بر آن داشت که این «فرض محال» یعنی انتخاب مدیری «کاملا خودروئی» در دوره ای که ادعای خصوصی سازی واقعی خودروسازان گوش فلک را کر کرده است را به خود بقبولانند اما صبح روز دوشنبه ۴ تیرماه، مشخص شد که به رغم تمام انتقادات، «دولتی ترین مدیر خودروسازی ایران» توسط اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو، سکاندار این شرکت شده است.

** بیانیه رسمی گروه صنعتی ایران خودرو

اعضای هیات مدیره ایران خودرو، با اتفاق آراء، دکتر فرشاد مقیمی را به عنوان جوان ترین مدیرعامل این گروه خودروسازی منصوب کردند.

با تغییر مدیرعامل پیشین ایران خودرو و با تایید اعضای هیات مدیره فرشاد مقیمی متولد ۱۳۵۵ به عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو انتخاب شد.

فرشاد مقیمی دانشجوی دکترای مهندسی صنایع (در حال دفاع از رساله) در دانشگاه آزاد تهران، دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و تحصیلکرده‌ی کارشناسی مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی است.

وی سابقه عضویت در هیات مدیره‌ی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، معاونت صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، مدیر برنامه ریزی راهبردی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ریاست انجمن‌ بهره وری ایران و همچنین معاونت امور صنایع وزارت صمت‌ را در کارنامه خود دارد.