روند افزایشی تورم آمریکا تا اواسط ۲۰۲۲ ادامه دارد

0
۱۱۴ بازدید

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت:« فکر نمی‌کنم کنترل تورم از دست ما خارج شود. آمریکایی‌ها اخیرا چنین تورمی را در بلندمدت تجربه نکرده‌اند ولی انتظار داریم با برگشتن شرایط به سطح طبیعی، این تورم هم پایان ‌یابد»

  • به‌ گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت انتظار دارد روند افزایش قیمت‌ها در نیمه اول ۲۰۲۲ هم ادامه داشته باشد. اما وی انتقادهای مکرر مبنی بر خارج شدن کنترل تورم از دست دولت آمریکا را رد کرد.

یلن گفت انتظار می‌رود تورم در نیمه دوم سال آینده میلادی با برطرف‌شدن مشکلات زنجیره عرضه و بازار کار و سایر مشکلات به‌وجودآمده از همه‌گیری کرونا کاهش یابد. وی شرایط فعلی را موقتی خواند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا ضمن رد انتقادهای موجود گفت:« فکر نمی‌کنم کنترل تورم از دست ما خارج شود. آمریکایی‌ها اخیرا چنین تورمی را در بلندمدت تجربه نکرده‌اند ولی انتظار داریم با برگشتن شرایط به سطح طبیعی، این تورم هم پایان ‌یابد»

جروم پاول، رییس فدرال‌رزرو آمریکا در روز جمعه با ابراز نگرانی در مورد ادامه روند افزایش تورم گفت بانک مرکزی موقتاً خرید اوراق عرضه را محدود می‌کند ولی هنوز تصمیمی برای بالا بردن نرخ بهره ندارد.

یلن در طرف‌داری از پاول به تنش‌های موجود در بازارهای مالی اشاره کرد و گفت:« هسته سیستم مالی ما به‌خاطر بهبود نقدینگی سرمایه‌ای و مدیریت بحران‌ها عملکرد بسیار خوبی داشته‌است و این پیشرفت‌ها از زمان رژیم پاول پابرجا بوده‌اند».

آمریکا در ۲۰۲۱ دومین کسری بودجه بزرگ را طی یک سال تجربه کرده است.

کسری بودجه آمریکا در سال مالی منتهی به سپتامبر سال جاری، ۲.۷۷ دلار محاسبه‌شده است. این رقم در سال مالی گذشته برابر با ۳.۱ تریلیون دلار بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=159033