روسیه و هند ۱۰ توافقنامه امضا می‌کنند

0
۸۰ بازدید

بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و نارندرا مودی، نخست وزیر هند، ۱۰ موافقت نامه در زمینه های مختلف امضا خواهد شد.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، یوری اوشاکوف، دستیار رئیس جمهور روسیه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که پس از گفتگوهای بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور و نارندرا مودی، نخست وزیر هند، ۱۰ موافقت نامه در زمینه های مختلف امضا خواهد شد.

وی گفت: حدود ۱۰ توافقنامه دوجانبه امضا خواهد شد که بسیار مهم است و شامل توافقات نیمه محرمانه است. کار بر روی آنها همچنان ادامه دارد.

اوشاکوف از ذکر نام این توافقنامه ها خودداری کرد، زیرا آنها هنوز در حال نهایی شدن هستند، اما گفت: این توافق‌ها برای توسعه روابط دوجانبه در بسیاری از زمینه ها مهم هستند.

دستیار پوتین همچنین اعلام کرد که سران این دو کشور ابتدا جلسات هیئت های خود را ریاست خواهند کرد و سپس یک نشست دو نفره برگزار می کنند.

هیئت‌ها به دلیل محدودیت‌های کرونایی کوچک خواهند شد و از طرف روسیه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع، ایگور سچین، مدیرعامل روس‌نفت و اوشاکوف، از طرف روسیه شرکت خواهند کرد.

اوشاکوف گفت که قرار است پوتین شنبه شب به وقت مسکو وارد هند شود، مستقیماً به محل نشست برود و بلافاصله پس از پایان مذاکرات به روسیه بازگردد.

اوشاکوف گفت که پوتین و مودی ممکن است همزمان با آغاز مذاکرات بیانیه ای برای رسانه های خبری بدهند، در حالی که لاوروف و شویگو نیز ممکن است با خبرنگاران صحبت کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=164097

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here