روسیه فیس‌بوک، توییتر و تلگرام را یک میلیون دلار جریمه کرد

0
۱۰۶ بازدید

دولت پوتین طی ماه‌های اخیر با موارد زیادی از جریمه نقدی، نشان داده که به شدت نظارت خود را بر شبکه‌های اجتماعی افزایش داده است.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، دادگاه جهانی شماره ۴۲۲ روسیه در منطقه تاگانسکی مسکو در گفتگو با تاس اعلام کرد که رسانه‌های اجتماعی تلگرام، فیس بوک و توییتر به دلیل امتناع از حذف محتوای ممنوعه با ۷۲ میلیون روبل (۹۸۸۶۰۵ دلار) جریمه مواجه می‌شوند.

بر اساس این گزارش، جلسه دادگاه مربوطه در تاریخ ۱۴ سپتامبر برگزار می‌شود و این دادگاه تخلفات اداری این سه غول رسانه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

دادگاه جهانی شماره ۴۲۲ پنج پروتکل (تخلف) مربوط به فیس بوک، ۲ پروتکل مربوط به تلگرام و دو پروتکل مربوط به توییتر که طبق قسمت ۴ از ماده ۱۳.۴۱ قانون جرایم اداری فدراسیون روسیه تنظیم شده است را دریافت کرد.

این دادگاه گفت: حداکثر مجازات این جرم تا ۸ میلیون روبل جریمه است. جلسه دادگاه که به بررسی این پروتکل‌ها می‌پردازد، برای ۱۴ سپتامبر برنامه ریزی شده است.

فیس بوک با ۴۰ میلیون روبل دیگر (۵۴۹۲۳۱ دلار)، توییتر با ۱۶ میلیون روبل دیگر (۲۱۹۶۸۸ دلار) و تلگرام نیز به دلیل امتناع از حذف محتوای ممنوعه با ۱۶ میلیون روبل دیگر (۲۱۹۶۸۸ دلار) جریمه مواجه خواهد شد.

در مجموع، فیس بوک در سال ۲۰۲۱ به تنهایی ۴۹ میلیون روبل (۶۷۲۸۰۰ دلار) در روسیه جریمه شده است.

دولت پوتین طی ماه‌های اخیر با موارد زیادی از جریمه نقدی، نشان داده که به شدت نظارت خود را بر شبکه‌های اجتماعی افزایش داده است.

این کشور همچنین از شرکت‌های فن آوری خارجی خواسته است تا در روسیه دفاتر خود را افتتاح کنند و همچنین اطلاعات شخصی شهروندان را در خاک روسیه ذخیره کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=152904