روسیه دومین تولیدکننده بزرگ نفت جهان شد

0
۳۵۵ بازدید

طبق اطلاعات سازمان مشترک آمار عربستان ، تولید نفت خام روسیه در ماه ژوئن برابر با ۸.۷۸۸ میلیون بشکه در روز بوده است که نفت خام بیشتری نسبت به عربستان تولید کرده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از اویل پرایس، اطلاعات سازمان مشترک آمار عربستان (جودی) نشان می‌دهد روسیه در ماه ژوئن نفت خام بیشتری نسبت به عربستان سعودی تولید کرده و به این ترتیب در رتبه دوم در بین بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان قرار گرفته است.

رتبه اول در این گروه در اختیار آمریکاست. سازمان مشترک آمار عربستان ارقام تولید نفت از ۱۱۴ کشور را جمع آوری و گزارش می‌دهد. طبق اطلاعات این سازمان، تولید نفت خام روسیه در ماه ژوئن برابر با ۸.۷۸۸ میلیون بشکه در روز بوده است. عربستان سعودی در همین ماه کمتر از ۷.۵ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.

این کشور در ماه ژوئن علاوه بر ۲.۵ میلیون بشکه در روز کاهش تولیدی که طبق قرارداد اوپک پلاس متعهد شده بود، به طور داوطلبانه یک میلیون بشکه نفت دیگر از تولید خود را کم کرد. در حالی که روسیه و عربستان تولید خود را طبق قرارداد کاهش تولید اوپک ‌پلاس پایین می‌آورند، آمریکا در ماه ژوئن علیرغم کاهش تولید در پاسخ به قیمت پایین نفت، همچنان بزرگترین تولید کننده نفت خام دنیا بود. اطلاعات جودی نشان می دهد آمریکا در ماه ژوئن به طور متوسط ۱۰.۸۷۹ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده که بیشتر از ۱۰ میلیون بشکه تولید شده در ماه مه است. این پایین ترین رقم تولید ماهانه آمریکا از اواخر ۲۰۱۷ بوده است.

آمریکا در ۲۰۱۸ عربستان و روسیه را پشت سر گذاشت و بزرگترین تولیدکننده نفت خام دنیا شد. سقوط قیمت نفت در اوایل سال جاری میلادی باعث شد عربستان و روسیه قرارداد جدیدی برای کاهش تولید امضا کنند و تولید نفت خود را بیشتر از قرارداد قبلی پایین بیاورند.

تولیدکنندگان نفت آمریکا هم حدود ۲ میلیون بشکه از تولید خود را در پاسخ به قیمت پایین نفت کمک کردند. اداره اطلاعات انرژی آمریکا تخمین می زند تولید نفت خام این کشور به طور متوسط ۹۹۰ هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کم شود و به ۱۱.۲۶ میلیون بشکه در روز برسد.

علیرغم اینکه این رقم بیشتر از آن چیزی است که اداره اطلاعات انرژی آمریکا در ماه گذشته پیش بینی کرده بود، ولی آمریکا همچنان بزرگترین تولید کننده نفت دنیا پس از عربستان و روسیه خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=109292