روز ارتباطات ونیاز روز متخصصان روابط عمومی

0
۲۵۴ views

مهتاب سرخیل ، کارشناس ارشد ارتباطات
هستی و تداوم حیات سازمان‌ها به ویژه سازمان‌ها و مراکز انتفاعی مشتری محور، منوط به ایجاد رابطه حداکثری با جامعه پیرامون است و این رابطه از طریق واحدی به نام روابط عمومی برقرار و مدیریت می‌شود.
روابط عمومی می تواند در قامت نهادی فعال، پویا و استاندارد و کارآمد با بهره گیری از شیوه های نوین ارتباطی رضایتمندی حداکثری را در راستای پیشرفت و تعالی سازمان متبوعش به ارمغان آورد.
ازین رو بهره گیری از افراد توانمند در روابط عمومی برای معرفی هرچه بیشتر دستاوردهای سازمان و ارتباط با رسانه ها و مطبوعات نقش مهمی در پیشرفت و توسعه سازمان ها دارد وامری اجتناب ناپذیر است.
از آنجا که قدرت و سرعت تغییرات فناورانه چالش‌ها و فرصت‌های زیادی راپیش روی روابط عمومی‌ها قرار داده است، روابط عمومی‌ها باید آموزش و استفاده از جدیدترین فناوری‌های نوین را جدی گرفته و در دستور کار خود قرار دهند.
یکی از موثرترین این تغییرات، رشد و فراگیری شبکه‌های اجتماعی در بین همگان است.می دانیم که این شبکه‌ها ارتباطات و تعاملات انسانی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و روزبه‌روز رسوخ بیشتری در صنعت ها و کسب‌وکارهای مختلف می‌کند.
بدون شک در عصر رسانه های دیجیتالی، برنامه‌ریزی موفق برای برقراری ارتباط تعاملی با مخاطبان و با هدف انتقال پیام سازمان و برند آن، باعث ایجاد شهرت و تصویر مثبت از سازمان‌ها در اذهان مصرف‌کنندگان می‌شود.
لذا بیش از هر چیز دیگری لزوم استفادۀ هدفمند و اثربخش از ترکیبی از چنین ابزارها و کانالهای تعاملی احساس می‌شود. در این خصوص، کارشناسان باید با تیزبینی، نیازمندی‌های ارتباطات دیجیتالی سازمان خود را شناسایی و ارزیابی کرده و با ایجاد و مدیریت محتوای تخصصی، مرتبط، هدفمند و اثربخش در قالب های مختلف، سازمان خود را در مواجهه با این عرصه بسیار مهم و پیچیده یاری کنند.
این امر میسر نیست جز آنکه متخصصان روابط عمومی خود را با ظرفیت های فراوان این فضا وفق داده ، حضور و فعالیت مستمر در فضای مجازی و استفاده از رسانه های اجتماعی را جزو الزامات فعالیتهای خود در نظر گرفته و به واسطه نیاز ذاتی به برقراری اینگونه ارتباط، برنامه‌ریزی مطلوب برای برخورداری از زیستنی مطلوب در فضای مجازی داشته باشند .
متخصصان روابط عمومی باید خود را در فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی جای دهند و فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی را یکپارچه کرده و روند کار را با یک استراتژی هدفمند در دستور کار خود قرار دهند. چرا که امروز انتشار هر محتوایی به سرعت می تواند جهانی شود و روابط عمومی ها باید از این ظرفیت در راستای پیشبرد اهداف و تبدیل تهدید به فرصت ها بهره مند شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=105807

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید