روزانه ۹۵۰ تن مرغ در تهران توزیع می شود

0
۱۰۹ بازدید

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: با تلاش های صورت گرفته روزانه ۶۵۰ تن مرغ گرم و ۳۰۰ تن مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای توزیع خواهد شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، «رضا سالمی» افزود: طبق برنامه ریزی شرکت پشتیبانی امور دام برای تعادل بازار مرغ در مجموع روزانه بیش از دو هزارتن گوشت مرغ در سراسر کشور و ۹۵۰ تن گوشت مرغ گرم و منجمد در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران توزیع می شود.

وی اضافه کرد:براساس مصوبه دولت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ منجمد با نرخ ۱۵ هزار تومان است. به گفته وی، پیش از این روزانه ۶۰۰ تن مرغ منجمد در سراسر کشور و ۶۰ تا ۷۰ تن مرغ منجمد در استان تهران توزیع می شد.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان اینکه تا متعادل شدن بازار مرغ در کشور توزیع گوشت مرغ گرم و منجمد ادامه خواهد داشت، گفت: با تلاش های صورت گرفته روزانه ۶۵۰ تن مرغ گرم و ۳۰۰ تن مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع بیماری کووید – ۱۹ برای جلوگیری از تجمع در فروشگاه ها در برنامه داریم تا توزیع مرغ گرم و منجمد را با نرخ های مصوب در فروشگاه های منتخب و صنوف محلات داشته باشیم. سالمی با اشاره به اینکه مرغ مورد نیاز مردم در یک تا دو هفته اخیر تامین است، افزود: مردم برای خرید گوشت مرغ شتاب نکنند و ذخایر کافی وجود دارد.

دو هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار سراسر کشور به علت کاهش جوجه ریزی در مهرماه امسال بین ۳۵ هزار تا ۴۰ هزار تومان در بازار به فروش رسید. سال گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید شد که بیش از ۴۱ هزار تن آن به کشورهای هدف صادر شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=121949