یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 7975 15:23 1393/09/22
روحانی:  دولت با توزیع شیر رایگان در مدارس مصرف آن را بالا خواهد برد

روحانی: دولت با توزیع شیر رایگان در مدارس مصرف آن را بالا خواهد برد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
روحانی:  دولت با توزیع شیر رایگان در مدارس مصرف آن را بالا خواهد برد

روحانی: دولت با توزیع شیر رایگان در مدارس مصرف آن را بالا خواهد برد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان اینکه رسانه ها مردم را به مصرف مواد لبنی تشویق کنند، گفت: در گام اول دولت مصرف شیر در مدارس را با توزیع رایگان آن بالا خواهد برد تا مصرف مواد لبنی به عادتی برای کودکان و نوجوانان ما تبدیل شود

رییس جمهوری همزمان با اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور در شرکت صنایع شیر ایران، همراه با کارکنان این شرکت تولید فراورده های لبنی کشور به عزاداری برای سالار شهیدان کربلا پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در حاشیه مراسم عزداری اربعین امام حسین (ع) در جمع خبرنگاران گفت: این روز برای عزاداری اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعطیل است اما بخش هایی از کشور برای رفع نیازهای ضروری مردم باید همچنان به کار و تلاش ادامه دهند.

وی ادامه داد: ثواب عزاداری وقتی در کنار کار و تلاش برای آسایش جامعه و رفع نیازهای ضروری مردم قرار می گیرد، افزون تر می شود.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه کار یک نوع جهاد از نگاه اسلام است، افزود: کسانی که برای بهبود زندگی خانواده و رفع نیازها و مشکلات جامعه و مردم کار و تلاش می کنند اجر و پاداش بزرگی نزد خداوند دارند و از دیدگاه پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) ، پاداش کسانی که برای رفع نیازهای جامعه کار و تلاش می کنند همانند کسانی است که در میدان جهاد برای عزت و استقلالشان مبارزه می کنند.

روحانی یادآور شد: حضرت امام حسین (ع) تا روز عاشورا و تا کربلا پیامش را تبلیغ کرد و امروز نیز مردم با حضور در مراسم اربعین و کربلا پیام آن نهضت بزرگ را دریافت می کنند و گسترش می کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه در این تولیدی بخش عمده ای از شیر مورد نیاز مدارس آماده می شود، گفت: ارائه شیر رایگان در مدارس به عنوان یک کار مهم برای تامین سلامت نسل آینده کشور، یکی از افتخارات دولت است که با توجه به طول مدت ارائه آن در میان کشورهای مختلف بی نظیر است.

روحانی با قدردانی از همه تولید کنندگان و فعالان عرصه کار و تولید کشور مخصوصا کسانی که برای نسل جوان کشور در این واحد تولیدی فعالیت می کنند، گفت: امروز شرکت در مراسم عزاداری سالار شهیدان و حضور در کنار عزیزانی که در مسیر تولید و جهاد می کوشند، فرصتی مغتنم بود.

رییس جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص پایین بودن مصرف سرانه شیر در کشور گفت: در گام اول دولت مصرف شیر در مدارس را با توزیع رایگان بالا خواهد برد تا مصرف مواد لبنی به عادتی برای کودکان و نوجوانان ما تبدیل شود.

روحانی اظهار داشت: رسانه های همگانی باید مردم را به مصرف مواد غذایی سودمند مثل مواد لبنی تشویق کنند و دولت نیز وظیفه دارد با تولید سالم و ارائه یارانه در این بخش ، مردم را به این سمت هدایت کند.

رییس جمهوری همچنین از بخش های مختلف این شرکت تولید مواد لبنی و نیز نمایشگاه توانمندی ها و محصولات پگاه بازدید کرد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |