چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 3487 14:32:48 1393-04-25
روحاني: دولت با نگاه ملي از فرهنگ والاي اسلامي - ايراني حمايت مي‌کند

روحاني: دولت با نگاه ملي از فرهنگ والاي اسلامي - ايراني حمايت مي‌کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
روحاني: دولت با نگاه ملي از فرهنگ والاي اسلامي - ايراني حمايت مي‌کند

روحاني: دولت با نگاه ملي از فرهنگ والاي اسلامي - ايراني حمايت مي‌کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


رئيس‌جمهور با اشاره به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در حوزه فرهنگ اظهار کرد: دولت خود را موظف مي‌داند با نگاه ملي از هرکس که به فرهنگ والاي ايراني - اسلامي خدمت مي‌کند، حمايت کند.
به گزارش ايسنا، حسن روحاني در آغاز جلسه روز چهارشنبه هيأت دولت با اشاره به حمله بي‌رحمانه رژيم صهيونيستي به مردم روزه‌دار غزه تاکيد کرد: تنها يک رژيم حامي تبعيض نژادي و آپارتايد مي‌تواند ده‌ها هزار زن و مرد و کودک بي‌گناه را به بهانه کشته شدن سه نفر زير باران گلوله‌هاي توپ و تانک و بمباران‌هاي بي‌امان قرار دهد.
رئيس‌جمهور ادامه داد: سردمداران رژيم تل‌آويو هيچ مبنا و منطقي براي موشک باران و کشته و زخمي کردن افراد بي‌گناه و غير نظامي ندارند و اين وحشي‌گري را نمي‌توان به بهانه کشته شدن چند نفر توجيه کرد.
روحاني تصريح کرد: امروز ملت مظلوم فلسطين علاوه بر اينکه آماج گلوله‌هاي صهيونيست‌ها قرار دارند تحت شديدترين محاصره اقتصادي نيز واقع شده‌اند بطوريکه حتي کمک‌هاي پزشکي، دارويي و غذايي از آنها دريغ مي‌شود.
رئيس شوراي عالي امنيت ملي از ديگر مصيبت‌هاي جهان اسلام را تحرکات تروريستي در عراق و سوريه دانست و گفت: متأسفانه عناصر افراطي طبق برنامه‌هاي استعماري و به نام اسلام عليه اسلام اسلحه به دست گرفته‌اند و به اختلاف‌، تفرقه و خونريزي مي‌پردازند.
وي با اشاره به مشي اميرالمومنين (ع) در مواجهه اخلاقي با دشمنان و تاکيد ايشان بر سخن گفتن با لحن مناسب با آنان ابراز اميدواري کرد که با کمک همه کشورهاي اسلامي، مردم مسلمان عراق با ايستادگي، هوشياري و بصيرت از اين مشکل عبور کنند.
رئيس‌جمهور در بخش ديگري از سخنانش به مقوله فرهنگ و حساسيت‌هاي رهبري درباره اين مقوله پرداخت و گفت: فرهنگ انقلاب را هيچ‌کس نمي‌تواند تضعيف کند و دولت خود را موظف مي‌داند با نگاه ملي از هرکس که به فرهنگ والاي ايراني - اسلامي خدمت مي‌کند، حمايت کند.
رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تاکيد بر نگاه رهبر معظم انقلاب به مقوله فرهنگ از همه مسئولان فرهنگي خواست که راهبردهاي رهبري در حوزه فرهنگ را مورد توجه جدي قرار داده و اجرايي کنند.
روحاني افزود: بيانات رهبري به روشني نشان مي‌دهد که حساسيت اصلي ايشان در حوزه فرهنگ بر اصول اسلام و انقلاب تاکيد دارد و فراتر از محدوديت‌هاي جناحي است و همه کساني را که براي فرهنگ اسلام و انقلاب تلاش مي‌کنند، صرفنظر از ملاحظات جناحي مورد عنايت قرار مي‌دهد. دولت نيز از ابتدا جناح‌بندي‌هاي سياسي را در دستور کار قرار نداده است و تلاش کرده تا بر اساس قانون و شايسته‌سالاري عمل کند.
وي همچنين تاکيد کرد: همه اعضاي دولت اعم از وزارتخانه‌هايي که مسئوليت مستقيم در قبال وضعيت فرهنگي کشور دارند تا وزارتخانه‌هايي که بطور غير مستقيم در اين مقوله سهيم هستند بايد تمام مساعي خود را براي تحقق اهداف فرهنگي و رفع نگراني ها طبق رهنمودهاي رهبري بکار بندند.
رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به نظر و دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص فرهنگ بايد به اين موضوع بيش از پيش اهميت دهيم، بدانيم حل مسايل فرهنگي عزم ملي مي‌طلبد و نبايد نگاه جناحي به آن داشت و باور کنيم که تغييرات فرهنگي امري زمان بر و بلندمدت است.
روحاني در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به فضيلت‌هاي ماه مبارک رمضان و شب‌هاي قدر اشاره و ابراز اميدواري کرد که همه مسلمانان و بويژه ملت بزرگ ايران از فيوضات ومعنويت اين ايام بيش از پيش بهره‌مند شوند.
وي همچنين با برشمردن ويژگي‌هاي شخصيتي امام علي (ع)، گفت: ضربت شمشير بر فرق سر اميرالمومنين (ع) ضربت بر يک انسان نبود بلکه ضربت بر عدالت و معنويت در دنياي اسلام و جهان بود.
رئيس‌جمهور با اشاره به فرازهايي از سخنان آن امام همام در نهج البلاغه گفت : ما بايد در پي عمل به دستور الهي و راه حق باشيم و راه حق را تا به آخر و نهايت بپيماييم و در دفاع از حق در ابعاد مختلف استقامت بورزيم تا همانطور که آن حضرت گفت "اگر نمي توانيم مثل علي باشيم ولي علي را ياري کنيم."

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |