کد خبر: 5984
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین: آمادگی‌ها و ذخایر قدرت را در غزه افزایش دهید

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین: آمادگی‌ها و ذخایر قدرت را در غزه افزایش دهید

رمضان عبدالله دبيرکل جهاد اسلامي فلسطين صبح امروز با حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح روز (پنج‌شنبه) در ديدار آقاي رمضان عبد الله دبيرکل جهاد اسلامي فلسطين و هيأت همراه، با اظهار خرسندي فراوان از پيروزي غزه‌ي مقاوم در جنگ 51 روزه و اظهار عجز رژيم صهيونيستي در برابر مردمي محاصره شده، اين پيروزي بزرگ را مصداق "وعده نصرت الهي" و بشارت دهنده تحقق پيروزي‌هاي بزرگ‌تر خواندند و تأکيد کردند: جمهوري اسلامي و مردم ايران به پيروزي و ايستادگي شما افتخار کردند و اميدواريم سلسله پيروزيهاي مقاومت تا پيروزي نهايي ادامه يابد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي، جنگ 51 روزه و مقاومت منطقه‌ي کوچک غزه با جمعيت و امکانات محدود در مقابل يک رژيم بي‌رحم و نيروي نظامي مجهز به انواع امکانات و پشتيباني را، يک مسئله مهم و حيرت آور خواندند و افزودند: طبق محاسبات و تحليلهاي عادي، رژيم صهيونيستي مي‌بايست با برخورداري از چنين امکاناتي در همان چند روز اول کار را تمام مي‌کرد اما در نهايت، هم در دستيابي به اهداف خود اظهار عجز کرد و هم تسليم شروط مقاومت شد.
رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به وعده‌هاي الهي براي ياري مجاهدان، افزودند: همراهي شگفت انگيز مردم با مقاومت و خسته نشدن از بمباران بي‌وقفه دشمن و کشتار بي‌رحمانه بيش از 2 هزار نفر از جمله تعداد زيادي از زنان و کودکان، چيزي جز لطف و کمک الهي نبود.
حضرت آيت الله خامنه‌اي تأکيد کردند: تحقق وعده الهي در اين صحنه نشان مي‌دهد که اين وعده‌ها در صحنه‌اي وسيع‌تر نيز محقق خواهد شد و اراده الهي بر اين تعلق گرفته است که مسئله فلسطين را به دست شما به نتيجه برساند.
ايشان در ادامه، لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌هاي پيچيده دشمن عليه مقاومت را مورد اشاره قرار دادند و از همين زاويه، بر دو راهبرد مهم تأکيد کردند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به بعيد نبودن احتمال تکرار تجاوزات رژيم صهيونيستي، خاطرنشان کردند: جريان مقاومت بايد روز بروز بر آمادگي‌هاي خود بيفزايد و ذخاير قدرت را در داخل غزه افزايش دهد.
رهبر انقلاب اسلامي در بيان راهبرد دوم، برنامه‌ريزي براي همراه شدن بخش ساحل غربي فلسطين در رويارويي با رژيم اشغالگر را يک پروژه اساسي برشمردند و تأکيد کردند: جنگ با رژيم صهيونيستي، يک جنگِ سرنوشت است که بايد تکليف را نهايي کند و بايد کاري کرد که دشمن همان نگرانيهايي را که از ناحيه غزه دارد، از طرف ساحل غربي نيز احساس کند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در پايان، شرايط منطقه را بسيار پيچيده خواندند و افزودند: البته چشم انداز تحولات، چشم انداز روشن و خوبي است و اميدواريم خداوند متعال همه ما را به آنچه که صلاح امت اسلامي و فلسطين و خنثي کننده توطئه‌هاي دشمن است، راهنمايي کند.
در اين ديدار، آقاي رمضان عبدالله دبيرکل جهاد اسلامي فلسطين نيز ضمن ابراز خرسندي از سلامتي رهبر معظم انقلاب گفت: همه‌ي برادران مقاومت و جهاد اسلامي، براي سلامتي و عافيت جنابعالي در هر نماز دعا کردند و اميدواريم روزي را شاهد باشيم که همراه با شما نماز را در مسجدالاقصي بخوانيم.
وي با بيان گزارشي از جنگ 51 روزه و تبريک اين پيروزي عزت آفرين به رهبر معظم انقلاب، گفت: يقيناً اين پيروزي در سايه‌ي حمايت‌هاي جمهوري اسلامي حاصل شد و اگر کمک‌هاي موثر و راهبردي ايران نبود، امکان مقاومت و پيروزي در غزه فراهم نمي‌شد.
رمضان عبدالله افزود: پيروزي مقاومت در غزه، در حقيقت پيروزي ملت فلسطين است و برغم صدمات شديد مردم در اين جنگ نابرابر، همراهي، صبر و مقاومت آنان، مثال‌زدني است.
آقاي رمضان عبدالله همچنين بيانات رهبر معظم انقلاب در جريان نبرد 51 روزه و تأکيد بر ضرورت تسليح کرانه باختري براي مقابله با جنگ افروزيهاي رژيم صهيونيستي را موضوعي راهبردي و راه حلي مؤثر خواند که موجب تقويت روحيه و توان مضاعف مجاهدان شده است.
دبيرکل جهاد اسلامي فلسطين با اشاره به وعده برخي کشورها براي بازسازي غزه نيز گفت: ما به اين وعده‌ها اميد چنداني نداريم و براي جبران خسارات ناشي از تهاجم رژيم صهيونيستي اميدمان فقط به خداست.