رنو ۱۷۰۰ کارگر را اخراج می کند

0
۹۶ بازدید

درحالی که شرکت رنو در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود ۲۶۰۰ فرصت شغلی را برای کاهش هزینه ها کاهش می دهد، اکنون قصد دارد، تعداد۱۷۰۰ نفر دیگر را اخراج کند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، شرکت خودروسازی فرانسوی رنو اعلام کرد تعداد نیروهای مشغول در بخش مهندسی و پشتیبانی را که تصمیم داشت در بازه سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ اخراج کند، کمتر کرده است.

بنا بر اعلام این شرکت، رنو، این رقم از ۲ هزار فرصت به ۱۷۰۰ فرصت شغلی کاهش داده است.

رنو که ۱۵ درصد سهام آن را دولت فرانسه در اختیار دارد در ماه سپتامبر اعلام کرده بود مذاکراتی با اتحادیه ها در مورد طرح هایی برای کاهش بیش از ۲ هزار فرصت شغلی را آغاز خواهد کرد زیرا این شرکت فعالیت های خود را به سوی تولید خودروهای برقی تغییر می دهد و در موقعیت های شغلی جدید اقدام به استخدام نیرو خواهد کرد.

سخنگوی شرکت رنو با تایید اخراج ۱۷۰۰ نیروی این شرکت، گفت: «با توجه به افزایش تعداد افرادی که به صورت داوطلبانه این شرکت را ترک می کنند اهداف برنامه ۲۰۲۴-۲۰۲۲ مجددا کاهش یافته است.»

این تعدیل نیرو، جدا از تعدیل نیروی ۲۶۰۰ فرصت شغلی است که این شرکت اعلام کرد برای کاهش هزینه ها و مهار خسارات در سال ۲۰۲۰ انجام می دهد.

رنو ماه گذشته اعلام کرد به هدف کاهش هزینه های ثابت به میزان ۲ میلیارد یورو (۲.۳ میلیارد دلار تا پایان سال ۲۰۲۱)، یک سال زودتر از برنامه، نزدیک شده است. هدف این شرکت این است که تا سال ۲۰۲۵ به کاهش هزینه های خود را به ۳ میلیارد یورو برساند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=164906

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here