رقابت ۴۶ نفر برای کرسی های سازمان نظام مهندسی معدن

0
۳۸۹ بازدید

گروه تولید: رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برگزاری انتخابات شورای مرکزی این سازمان در ششم مرداد ماه جاری همزمان با برپایی سیزدهمین اجلاس هیات عمومی این تشکیلات در شهر بندرانزلی استان گیلان خبر داد.

هرمز ناصرنیا در نشستی خبری اظهار داشت: امسال ۴۶ نفر داوطلب عضویت در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن هستند که از این افراد ۱۱ نفر برگزیده می شوند، هفت نفر به ترتیب بیشترین آرا از میان هیات مدیره سازمان مزبور در سطح استانها از چهار رشته اصلی (سه نفر معدن، دو نفر زمین شناسی و رشته های متالورژی استخراجی و نقشه برداری هرکدام یک نفر)مستقیم به شورای مرکزی راه می یابند.

همچنین برای چهار نفر باقیمانده از مهندسان هر رشته یادشده دو نفر که بیشترین آرا را داشته باشد در مجموع هشت نفر به وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی می شوند که از میان آنها، وی چهار نفر را انتخاب می کند.

سیزدهمین اجلاس هیات عمومی سازمانهای نظام مهندسی معدن ایران از پنجم تا هشتم مرداد ماه جاری در استان گیلان به میزبانی شهر بندر انزلی برگزار می شود.

اعضای هیات عمومی سازمان یادشده هر سه سال یکبار و در آغاز هر دوره فعالیت جدید هیات مدیره، اعضای شورای مرکزی را انتخاب می کنند.

ناصرنیا خاطرنشان ساخت: پس از شکل گیری شورای مرکزی ۱۱ نفره دوره پنجم، آنها در نخستین نشست خود، دو نفر از اعضا را برای احراز مسند ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران به وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی می کنند تا وی یک نفر را برای صدور حکم توسط ریاست جمهوری برگزیند.

وی شمار اعضای فعلی این سازمان را در سطح کشور حدود ۳۳ هزار نفر ذکر کرد که تاکنون برای هفت هزار و ۷۰۰ نفر از آنان پروانه اشتغال حقیقی صادر شده است.

مرحله نخست پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی معدن روز هفتم اسفند ماه جاری ۱۳۹۳ در ۲۳ استان کشور برگزار شد و مرحله دوم آن در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ و در سطح هفت استان به اجرا درآمد و استان البرز تاکنون فاقد این تشکیلات است.

قانون نظام مهندسی معدن در سال ۱۳۷۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و آئین نامه آن در سال ۱۳۸۱ از تصویب هیات وزیران گذشت و ۱۳۸۲ اولین دوره این تشکیلات فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون چهار دوره از فعالیت هیات مدیره های این سازمان سپری شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14361