رقابت شرکت ها برای کسب جایزه ملی حسابرسی داخلی

0
۱,۷۲۱ بازدید

مرتضی ابراهیمی – نخستین نشست معرفی دومین جایزه ملی حسابرسان داخلی و پنجمین کنگره سالانه حسابرسی داخلی با موضوع حسابرسی داخلی، فناوری اطلاعات و چالش های پیش روی حرفه با حضور کارشناسان این حوزه برگزار شد.

به گزارش جهان اقتصاد، سعید ترک زاده، دبیرکل و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن حسابرسان داخلی ایران گفت: انجمن حسابرسان داخلی ایران سلسله نشست معرفی مراسم های ملی یادشده خود را در حال برگزاری دارد که این نخستین نشست آن است، با توجه به اهم اقدامات اجرایی این انجمن که به تازگی به عضویت کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درآمده است، پنجمین کنگره سالانه مصادف با دومین دوره «جایزه ملی حسابرسی داخلی ایران» طراحی شده است که همانند سنوات گذشته با کمک کمیته علمی و اجرایی و دبیران آن و همکاران انجمن در هفته نخست اردیبهشت سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

“وی افزود: جایزه ملی حسابرسی داخلی” پس از ارزیابی و داوری به حسابرسان داخلی خبره و واحدهای حسابرسی داخلی منتخب بنگاه های انتفاعی و غیرانتفاعی کشور و موسسات حسابرسی متقاضی رقابت، در صورت احراز شرایط لازم و کسب امتیاز اعطا خواهد شد. در این راستا، از همه حسابرسان داخلی خبره و واحدهای حسابرسی داخلی شرکت‌ها و سازمانهای و موسسات حسابرسی معتبر برای شرکت در این جایزه ملی و ارسال مدارک مورد نیاز برای رقابت در جایزه ملی حسابرسی داخلی سال ۱۳۹۸ دعوت به عمل آمده است.

دبیرکل انجمن حسابرسان  داخلی ایران گفت: در پنجمین کنگره ملی حسابرسی داخلی که با موضوع  «حسابرسی داخلی، فناوری اطلاعات و چالش های پیش روی حرفه» در هفته نخست اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد، این کنگره براساس الزامات جدید حرفه ای به بررسی نقش و جایگاه فناوری اطلاعات در شرکتها، سازمان ها و الزام استفاده از دانش آن برای حسابرسان داخلی و تاثیر آن بر حرفه حسابرسی داخلی پرداخته می شود.

ترک‌زاده بیان داشت: نشست دوم در هفته نخست و نشست سوم در هفته آخر اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد تا کسانی که می‌خواهند در این رقابت ملی برای کسب اعتبار دستگاه نظارت عالیه خود شرکت کنند، فرصت کافی برای ارایه درخواست و اطلاعات خود داشته باشند.

وی افزود: انشاءالله از سال آینده دستکم سالی چهار تا همایش و یا سمینار ملی با موضوعات حرفه ای مختلف برگزار خواهیم کرد، که مهمترین آن کنگره سالانه حسابرسان داخلی است که یک بار در سال تشکیل خواهد شد و نخستین رویکرد آن این است که خدمات گیرندگان و خدمات دهندگان حسابرسی داخلی را در یک مکان و زمان مناسب دور هم جمع کنیم تا انتظارات به صورت دو طرفه بررسی شود و از آخرین پیش رفت های حرفه حسابرسی داخلی مطلع شوند. دومین رویکرد این است که، دانش های کاربردی روز حرفه را سالی یک بار بررسی و به ذینفعان ارائه کنیم. از سال گذشته در این کنگره کارگاه‌های تخصصی کوتاه مدت راه اندازی کرده‌ایم که امسال نیز هشت کارگاه تخصصی مرتبط با موضوع کنگره ویا مورد نیاز جامعه حرفه ای برگزار خواهد شد.

دبیرکل انجمن کمیته حسابرسان داخلی ایران از مدیران عالی رتبه اجرایی کشور، مدیران و کارکنان واحدهای حسابرسی داخلی، اساتید فرهیخه دانشگاه ها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران دعوت به عمل آورده است تا  ضمن حضور در این رویداد ملی، مقالات خود را در چارچوب محورهای کنگره امسال را تا پایان اسفند ماه به دبیرخانه کنگره ارسال کنند و حسابرسان داخلی خبره انجمن و شرکتها و سازمانهای معتبر نیز در جایزه ملی حسابرسی داخلی ایران برای کسب امتیاز و اعتبار حرفه دستگاه نظارت عالی خود در رقابی  سالم و حرفه ای حضور به هم رسانند. محورهای پنجمین گنگره سالانه حسابرسی داخلی شامل موارد زیر است:تغییرات در محیط کسب و کار و حسابرسی داخلی، رویکرد های نوین حسابرسی داخلی، چالش های حسابرسی و توانمندی های حسابرسی داخلی، راهبری سازمانی و انتظارات ذینفعان و هوش مصنوعی، ریسک و حسابرس داخلی.

وی در پایان گفت: وفق برنامه های مصوب در سالهای آینده سه همایش و سمینار دیگر در حوزه کسب و کار و حرفه حسابرسی داخلی به صورت تخصصی برگزار خواهیم کرد که مربوط به حسابرسی داخلی و ریسک، حسابرسی داخلی خبره در صنایع مادر کشور و فناوری و حسابرسی داخلی خواهد بود.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=104876