رقابت روی فلز سرخ

0
۹۰۵ بازدید

رسول شاهپوری، کارشناس معاملات بورس کالا در کارگزاری مبین سرمایه  – روز دوشنبه  تالار شیشه ای، شاهد معامله  ۱۵۳۹۲۵ تن کالا به ارزش ۳۳۱۶۴۸۶  میلیون ریال بود.

محصولات صنعتی و معدنی

در تالار محصولات صنعتی روز دوشنبه مقدار ۱۰۵۷۰۰ تن سبد میلگرد ذوب آهن اصفهان و ورق گرم و سرد فولاد مبارکه(مچینگ) به ارزش کل ۲۴۸۵۰۵۱ میلیون ریال مورد داد و ستد قرار گرفته بود. این تالار بیش از ۶۸ درصد معاملات را به خود اختصاص داد.

محصولات پتروشیمی و نفتی

تالار محصولات پتروشیمی و فراورده های نفتی بورس کالای ایران با معامله ۳۹۳۷۵ تن انواع محصولات به ارزش کل ۷۲۵۹۴۳ میلیون ریال به کار خود پایان داد. پلی اتیلن،پلی پروپیلن و… از کالاهای معامله شده در این تالار بود.

محصولات کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی در روز دوشنبه  میزبان داد و ستد ۸۷۵۰ تن محصول به ارزش ۱۰۵۲۶۱ میلیون ریال بود. در این تالار  شکر سفید و گندم خوراکی و روغن پالم مورد معامله قرار گرفته بود.

جوّ بازار

در معاملات روز دوشنبه؛ شاهد داد و ستد محصولات مختلف در تالار های کشاورزی، پتروشیمی و صنعتی بودیم. در تالار پتروشیمی شاهد رقابت پلی پروپیلن و پلی اتیلن  بودیم.

همان طور که قبلا بیان شد شرایط حاکم بر اقتصاد ایران شرایط خاصی است که ناشی از فضای سیاسی حاکم بر جامعه است، مثلا تقاضای فولاد محققاً وجود دارد اما این تقاضا تا پایان انتخابات ریاست جمهوری خفه شده است. نگاه اکثر دست اندرکاران در صنعت فولاد به همین پدیده است آنها معتقدند که اگر آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور مجدداً انتخاب شود بازار در یک فاصله زمانی کوتاه دوباره فعال خواهد شد در غیراینصورت باید تا تشکیل کابینه جدید منتظر بود یعنی ۶ ماهه اول امسال عملاً تحرکی در اقتصاد ایران دیده نخواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59681