رفاه، اولین فروشگاه زنجیره‌ای عضو انجمن مراکز خرید و خرده‌فروشی خاورمیانه و شمال آفریقا / حضور نماینده ایران در جمع نامزدهای هیات رییسه انجمن مراکز خرید خاورمیانه

0
۱۶۵ بازدید

فروشگاه رفاه به عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای ایران در حوزه خرده‌فروشی موفق به عضویت در انجمن مراکز خرید و خرده‌فروشی خاورمیانه و شمال آفریقا شد.

فروشگاه رفاه به عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای ایران در حوزه خرده‌فروشی موفق به عضویت در انجمن مراکز خرید و خرده‌فروشی خاورمیانه و شمال آفریقا شد.

به گزارش جهان اقتصاد، انجمن مراکز خرید و خرده‌فروشی خاورمیانه و شمال آفریقا که با نام اختصاری MECS+R فعالیت می‌کند در سال ۱۹۹۴ میلادی در شهر دبی تاسیس شد. این انجمن دارای ۱۰۰۰ عضو حرفه‌ای در صنعت خرده‌فروشی از کشورهای الجزایر، بحرین، مصر، ایران، عراق، اردن، کویت، امارات متحده عربی، یمن، عمان، فلسطین، لبنان، لیبی، مراکش و تونس است. این اعضا در غالب گروه‌های مختلف مشتمل بر صاحبان خرید، توسعه‌دهندگان، مدیران بازاریابی، مدیران و متخصصان لیزینگ، خرده‌فروشان، مشاوران، مدیران املاک، سرمایه‌داران، حسابداران، مقامات دولتی، تامین‌کنندگان جذب این انجمن شده‌اند.

هدف از تاسیس این انجمن برپایی کنفرانس‌های علمی در جهت ارائه و ترویج مطالب مورد نیاز اعضا و آماده‌سازی آنها از طریق آموزش‌های مفید بوده است؛ که مبادله این اطلاعات از طریق راه‌های ارتباطی انجمن یعنی مجله Retail People The، ماهنامه خبری What’s Up Retail و کتاب راهنمای حاوی فهرست مراکز خرده‌فروشی و مدیران آن‌ها  صورت می‌گیرد.

مامویت اصلی انجمن ایجاد بستری مناسب برای تبادل افکار و ایده‌ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات با هدف پیشرفت و ارتقا این صنعت است. رویکرد این انجمن براین مبنا استوار است که صدای صنعت خرده‌فروشی برای خرده‌فروشان، صاحبان مراکز خرید، مدیران، ارائه دهنده خدمات و تمامی متخصصان این حوزه در خاورمیانه و شمال آفریقا باشد. چشم‌انداز انجمن معرفی و ترویج مراکز خرید در جهت توسعه صنعت خرده‌فروشی در خاورمیانه و شمال آفریقا و فراتر از آن است.

اولین گام‌ فروشگاه رفاه در مسیر جهانی شدن عضویت در انجمن MECS+R بود که از طریق مذاکرات واحد روابط بین‌الملل این مجموعه صورت گرفت. سعی فروشگاه رفاه برآن است تا درکنار دریافت دانش روز، اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار جهان قرار دهد.

*نامزد ایران برای حضور در هیات رئیسه

رای‌گیری الکترونیکی انتخاب اعضای هیات مدیره انجمن مراکز خرید و خرده‌فروشی خاورمیانه و شمال آفریقا از روز اول اکتبر سال ۲۰۲۰ در دبی امارات آغاز شد و تا ۲۲ اکتبر ادامه خواهد داشت.در این رای‌گیری که به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت الکترونیک برگزار می‌شود ۱۴ نفر کاندید کسب عضویت در هیئت مدیره این انجمن برای ۲ سال آینده و تا سال ۲۰۲۲ شده‌اند. نتایج این انتخاب در تاریخ ۲۶ اکتبر همزمان با گردهمایی سالانه این انجمن  اعلام خواهد شد.شاهرخ کشاورز به عنوان موسس ماهنامه تجارت طلایی، نمایشگاه و برنامه ایران ریتیل شو و همچنین نماینده انجمن مراکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا در ایران  یکی از کاندیدهای کسب کرسی در هیات مدیره این انجمن است.این اتفاق برای اولین بار روی می دهد که شخصی به نمایندگی از صنعت خرده فروشی ایران عضو هیات مدیره یک تشکل بین المللی این صنعت شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115403

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید