رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در مجالس عزاداری کمک به تکریم شعائر مذهبی است.

0
۵۹۰ بازدید

در ایام برگزاری ماه محرم و آئینهای ویژه سوگواری این ایام ، معاون بهره برداری ودیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل خواستار رعایت اصول و موارد ایمنی و بهداشتی از سوی عموم علاقمندان و دوستداران خاندان عصمت وطهارت شد.

رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در مجالس عزاداری کمک به تکریم شعائر مذهبی است.

در ایام برگزاری ماه محرم و آئینهای ویژه سوگواری این ایام ، معاون بهره برداری ودیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل خواستار رعایت اصول و موارد ایمنی و بهداشتی از سوی عموم علاقمندان و دوستداران خاندان عصمت وطهارت شد.

ناصر عبدالهیان، ضمن تسلیت ایام محرم و صفر ، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری « همه ی سوگواران حسینی ، هیات ها و مداحان موظف هستند به هرچه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می کند عمل کنند ، زیرا موضوع بسیار مهم است » .

افزود : در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم و جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی، مرکز دیسپاچینگ و فوریتهای برق شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با شماره تلفن ۱۲۱ در طول شبانه روز آماده پاسخگویی و دریافت درخواست های مردمی است .

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان تصریح کرد : مجموعه ای از اصول و موارد ایمنی از طریق دفتر روابط عمومی در فضای مجازی و اتوماسیون اداری جهت اطلاع همکاران و عموم همواره منتشر می شود و همچنین در سایت این شرکت به نشانیwww.aped.ir در دسترس عموم قرار گرفته است.

وی در ادامه خواستار اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مرتبط با مراسم در این ایام ، بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا شد . که طبق موارد ذیل از طرف معاون حقوقی ، پشتیبانی و مجلس وزرات نیرو به شرکتهای توزیع ابلاغ شده است .

– عزاداری ترجیحاً در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و تجمعات حداقلی برگزار شود .

– رعایت کاهش ساعات برگزاری مراسم (حداکثر ۲۰ دقیقه)

– برگزاری زیارت عاشورا با رعایت پروتکلهای بهداشتی و ترجیحاً در محیط های باز بـا رعایـت فاصـله اجتماعی و زدن ماسک (حداکثر ۲۰ دقیقه)

– استفاده از ماسک به صورت مستمر(درصورت امکان، ماسک رایگان بین عزاداران توزیع شود)

– پیش بینی استفاده از راهکارهای جایگزین در مناطق و شهرهایی که امکان برگـزاری حضـوری مراسـم وجود ندارد.

-فضاسازی، تبلیغات محیطی، استفاده از فضای مجازی، ترویج پویش نذر ماسک و سایر راهکارها پـیش بینی گردد.

– تشدید نظارت بر اجرای پروتکلهای بهداشتی مرتبط با عزاداری در شهرهای دارای وضعیت حاد بیماری

– برگزاری نماز در نمازخانه ها به مدت حداکثر ۲۰ دقیقه در اماکن سربسته مشروط به داشتن شـرایط بهداشـتی و تهویه مناسب و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک با همراه داشتن وسـایل شخصـی، در منـاطق سفید بلامانع است .

– هرگونه پذیرایی در حین برگزاری مراسم عزاداری و برپایی هر نوع ایستگاه صلواتی توزیع نـذورات و چـای ممنوع می باشد.

– گذاشتن تجهیزات شست و شو و ضدعفونی دست برای مراجعان و ضدعفونی مستمر محل برگزاری مراسم قبل، حین و بعد از مراسم ضروری است.

امید است با رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری (دامت افاضاته) در این خصوص، به نحوی عمل شود که ضمن هماهنگی کامل با مصوبات کمیته یا ستاد کرونـای اسـتان ،انجـام مراسـم عزاداری، سلامت عزاداران حسینی(س) تضمین گردد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=109940