رشد ۸ درصدی تولید نیروگاه برق نکا

0
۲۴۵ بازدید

انرژی تولیدی نیروگاه شهید سلیمی نکاء در شرق مازندران طی ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷.۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش جهان اقتصادبه نقل از ایرنا، در نیمه نخست امسال بیش از پنج میلیارد و ۷۸۲ میلیون و ۹۵۰ هزار کیلو وات ساعت انرژی در واحدهای بخاری و بلوک سیکل ترکیبی این نیروگاه تولید شد که به معنای تحقق حدود ۵۳ درصد تعهد نیروگاه برای سال جاری محسوب می شود.

بنابر این گزارش ۷۷.۶ درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و ۲۲.۴ درصد در واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بوده است. روابط عمومی شرکت نیروگاه برق نکا اعلام کرد که افزایش تولید انرژی در نیمه نخست سال جاری سبب شد تا کشور در پیک مصرف برق در تابستان کمتر دچار خاموشی شود.

نیروگاه شهید سلیمی نکاء با داشتن چهار واحد بخاری به ظرفیت هرکدام ۴۴۰ مگاوات، ۲ واحد گازی با ظرفیت هرکدام ۱۳۷.۶ مگاوات، یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و ۲ واحد توربین انبساطی با ظرفیت هرکدام ۹.۴ مگاوات، در مجموع با ظرفیت ۲ هزار و ۲۱۴ مگاوات و تولید برق بیش از چهار درصد برق کشور به عنوان یکی از بزرگ ترین نیروگاه های کشور نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=114628