رشد ۳۷ درصدی سرمایه گذاری خارجی در کشور

0
۳۳۰ بازدید

معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در ۵ ماهه اول سال ۹۹، تعداد اشتغال پیش بینی شده جواز های تاسیس صادره ۳۲۲ هزار ۳۷۱ نفر بوده و افزایش ۲۹.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت نموده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، در این مدت حجم سرمایه گذاری خارجی بالغ بر ۸۵۰ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۷.۴ درصدی را ثبت نموده است.

در آمار منتشر شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در ۵ ماهه اول سال ۹۹، تعداد اشتغال پیش بینی شده جواز های تاسیس صادره ۳۲۲ هزار ۳۷۱ نفر بوده و افزایش ۲۹.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت نموده است.

در این مدت تعداد اشتغال مستقیم پروانه های بهره برداری صنعتی صادره ۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر با رشد ۳.۷ درصدی همراه بوده است و پروانه های بهره برداری حوزه معدن با ۲ هزار و ۲۲۷ نفر رشد ۴.۵ درصدی داشته است. طبق اعلام معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده جوازهای تأسیس صادره در ۵ ماهه اول امسال بالغ بر یک میلیون و ۷۶۰ میلیارد ریال بوده و رشد ۳۱.۵ درصدی را ثبت نموده است.

همچنین میزان سرمایه گذاری محقق شده پروانه های بهره برداری صادره در این مدت ۳۲۶ هزار میلیارد ریال و افزایش ۶۹.۹ درصدی داشته است بنابراین گزارش در ۵ ماهه اول سال ۹۹ هزینه عملیات اکتشاف گواهی های کشف معدنی با حدود ۴۰۹ میلیارد ریال رشد ۶۱.۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112931

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید