رشد ۲۱۷ درصدی استفاده از اوراق تسهیلات مسکن

0
۲۵۸ بازدید

گروه بازارسرمایه : مدیر امور ناشران سمات با اشاره به بالا رفتن مطلوبیت این اوراق برای سرمایه‌گذاری، گفت: در چهار ماه ابتدای امسال پنج میلیون و ۸۰۶ هزار و ۶۲۸ فقره معامله اوراق مسکن انجام شده است که در مقایسه با تعداد معاملات مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۱۵ درصدی معاملات مواجه هستیم

 مطهره مروج گفت: در چهار ماهه اول سال جاری ۳۰۹۷۸۰۹ برگ تسهیلات بانک مسکن منتشر شده است.
وی گفت: از مهر ۸۹ که این اوراق برای اولین بار منتشر و عرضه شده است تا پایان تیرماه ۹۳ بیش از ۳۰ میلیون برگ از این اوراق منتشر شده که تاکنون ۲۱ میلییون ۶۳۲ هزار برگ از این اوراق مورد استفاده قرار گرفته است.
مروج با بیان اینکه هر کدام از این اوراق برای دریافت پنج میلیون ریال تسهیلات مسکن مورد استفاده قرار گرفته‌اند، افزود: از ابتدای انتشار این اوراق تا کنون بیش از ۱۰۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق اوراق مسکن در اختیار متقاضیان این تسهیلات قرار گرفته است.
مدیر امور ناشران سمات با اشاره به بالا رفتن مطلوبیت این اوراق برای سرمایه‌گذاری، گفت: در چهار ماه ابتدای امسال پنج میلیون و ۸۰۶ هزار و ۶۲۸ فقره معامله اوراق مسکن انجام شده است که در مقایسه با تعداد معاملات مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۱۵ درصدی معاملات مواجه هستیم.
وی افزود: بیش از ۳.۵میلیون برگه تسهیلات مسکن در چهار ماهه اول امسال مورد استفاده قرار گرفته است که نسبت به یک میلیون و ۱۰۶ هزار برگ استفاده شده در مدت مشابه پارسال با افزایش ۲۱۷ درصدی استفاده از این اوراق روبرو بوده‌ایم.
وی تعداد کدهای سهامداری ایجاد شده به واسطه اوراق مسکن را در چهار ماهه ابتدایی امسال برای افراد حقیقی ۵۵۱۲۷ نفر و برای افراد حقوقی ۱۳۶ نفر اعلام کرد که این تعداد در مدت مشابه سال قبل برای افراد حقیقی ۵۴ هزار و ۴۵۸ و برای افراد حقوقی ۲۸۸ بوده است.عرضه اوراق تسهیلات مسکن از تقاضا پیشی گرفته است
یکی از موضوعاتی که این روزها مطرح شده بحث افزایش قیمت اوراق مسکن در بازار است. یکی از مواردی که قابل درک نیست این است در حالی که بازار مسکن در رکود به سر می برد چرا باید قیمت اوراق بالا برود.
معاون سپرده ممتاز مرکز برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن با بیان اینکه این بانک نقشی در بالا رفتن قیمت اوراق مسکن در بازار ندارد گفت: در حال حاضر عرضه اوراق مسکن کمتر از تقاضاست و عرضه ماهانه اوراق مسکن

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4027