رشد ۱۸ درصدی تولید تایر در سال جاری

0
۱۸۸ بازدید

همچنین در این مدت ۱۴۶ هزار و ۴۵۸ تن تایر بایاس و رادیال خودروهای سواری تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۲۲ درصدی دارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، این آمار مشتمل بر ۲۳ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۵۳۹ حلقه تایر است که از این نظر نیز رشد ۱۸ درصد در مقایسه با ۱۱ ماهه پارسال به ثبت رسید.

همچنین در این مدت ۱۴۶ هزار و ۴۵۸ تن تایر بایاس و رادیال خودروهای سواری تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۲۲ درصدی دارد.

تولید تایر سواری با ۲۰ میلیون و ۱۹۲ هزار و ۸۴۱ حلقه، بیش از ۸۷.۳ درصد تولیدات کارخانه‌ها را در ۱۱ ماهه امسال به خود اختصاص داد. علاوه براین تا پایان بهمن‌ماه ۲۳ هزار و ۵۳۶ تن تایر بایاس و رادیال وانت در کشور تولید شد که حاکی از رشد ۹ درصدی است. تولید تایرهای باری و اتوبوسی نیز در این مدت با رشد ۱۵ درصدی همراه بود و به ۵۳ هزار و ۷۱۸ تن رسید.

برپایه این گزارش، ۱۱ ماهه امسال سه هزار و ۹۷۱ تن تایر خودروهای کشاورزی سبک (رشد ۴۷ درصدی)، ۱۶ هزار و ۵۹۶ تن تایر خودروهای کشاورزی سنگین (رشد ۹ درصدی) و پنج هزار و ۹۰۷ تن تایر خودروهای راه‌سازی و صنعتی (رشد ۱۴ درصدی) تولید شد. تولید سایر محصولات آمارها همچنین حاکی از تولید ۱۷ هزار و ۸۳۰ تن تایر دوچرخه و موتور و ۱۰ هزار و ۹۷ تن تیوب است که به ترتیب رشد ۳۰ درصدی و ۳۶ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

علاوه براین تا پایان بهمن‌ماه یک میلیون و ۱۹۱ هزار و ۲۰۸ حلقه فلپ، تسمه نقاله، شیلنگ و غیره به وزن چهار هزار و ۳۰۹ تن توسط کارخانه های داخلی تولید شد.

پیشتر سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران پیش‌بینی کرده بود: شرکت‌های داخلی با پشت سر گذاشتن تحریم‌های ناجوانمردانه، رکورد خوبی در تولید انواع تایر به‌ویژه تایر خودروهای سواری به ثبت رساندند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال آمار تولید آن از مرز ۲۰ میلیون حلقه بگذرد.

بررسی آمارها حاکی است شرکت‌های داخلی با همت جهادی، این هدف را در ۱۰ ماهه امسال محقق کردند که برگ زرینی در صنعت تایرسازی کشور است که در شرایط تداوم تحریم‌ها و کرونا به دست آمده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=135975