رشد ۱۰ درصدی اقتصاد روسیه در سال جاری میلادی

0
۱۰۲ بازدید

اقتصاد روسیه در ماه آوریل ۱۰.۷ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل ازمهر، وزارت توسعه اقتصادی روسیه در گزارش جدید خود اعلام کرد اقتصاد این کشور در ماه آوریل ۱۰.۷ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است. در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده است رشد اقتصادی روسیه در ماه می هم با قدرت ادامه پیدا کند.

ماکسیم رشتنیکوف، وزیر توسعه اقتصادی روسیه در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا گفت: هرچند اقتصاد روسیه با سرعتی بیش از آن‌چه انتظار می‌رفت در حال رشد است، اما برای مقایسه معقول‌تر باید سطح سال ۲۰۱۹ را مورد نظر قرار دهیم. ما پیش‌بینی می‌کنیم در پایان امسال رشد ۲.۹ درصدی محقق شود.

رشنیکوف گفت: این طبیعی است که وقتی داده‌های مربوط به رشد اقتصادی در ماه آوریل و می را با آوریل و می سال گذشته مقایسه کنیم شاهد رشدی خیره کننده خواهیم بود چراکه در آن زمان محدودیت‌های قرنطینه‌ای سختی در کشور برقرار بود. با این حال باید گفت ریکاوری اقتصادی روسیه بهتر از انتظار بوده و اقتصاد در حال پایدار شدن است.

آقای وزیر اضافه کرد: باید این فضای مثبت را با تغییرات سیستماتیک و پروژه‌های سرمایه‌گذاری جدید تقویت کرد. او اشاره کرد که مهمترین ریسکی که اقتصاد روسیه را تهدید می‌کند وضعیت اقتصادی جهان می‌باشد که اخیراً نوسانات شدیدی را پشت سر گذاشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=144237