رشد ۶۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران در نیمه نخست ۲۰۱۵

0
۳۰۸ بازدید

وزارت بازرگانی آمریکا:

از رشد ۶۰ درصدی صادرات این کشور به ایران در نیمه نخست ۲۰۱۵ خبر داد و اعلام کرد در این دوره ۱۴۰.۵ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از رشد ۶۰ درصدی صادرات این کشور به ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

صادرات آمریکا به ایران که در ژانویه تا ژوئن سال میلادی گذشته بالغ بر ۸۸ میلیون دلار اعلام شده بود در مدت مشابه سال جاری میلادی به ۱۴۰.۵ میلیون دلار افزایش یافته است.

بر همین اساس جایگاه ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا از ۱۳۸ در نیمه نخست سال ۲۰۱۴ به ۱۱۳ در نیمه نخست امسال رسیده است.

واردات آمریکا از ایران در این مدت صفر بوده است.

بر اساس این گزارش در ششمین ماه سال جاری میلادی ۲۸.۲ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۰ درصدی داشته است. آمریکا در ژوئن ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۷.۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در سال ۲۰۱۴ که نخستین سال اجرای توافق هسته ای موقت بود با کاهش ۴۲ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به ۱۸۲.۱ میلیون دلار رسید.

صادرات آمریکا به ایران در سال ۲۰۱۴ با افت ۴۱ درصدی مواجه شد و به ۱۸۲.۱ میلیون دلار رسید. واردات آمریکا از ایران در سال ۲۰۱۴ نیز صفر بود. آمریکا در سال پیش از آن نیز تنها ۲.۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14666