رشد معاملات بورس مازندران در هفته جاری

0
۲۵۰ بازدید

در هفته جاری بیش از ۴۷ میلیون سهم در بازار بورس منطقه‌ای مازندران معامله شده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، این هفته فعالان بازار سرمایه در استان مازندران ۴۷ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۶۴۹ سهمر معامله کردند. هفته پیش ۳۲ میلیون سهم در بازار منطقه ای مازندران معامله شده بود.

همچنین ارزش مجموع معاملات انجام شده در بورس مازندران طی هفته جاری به ۴۹۳ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته قبل رشد ۱۰ درصدی داشته است. 

برخلاف چندین هفته گذشته که همراه با ریزش شاخص قیمت کل ، سهامداران تمایل بیشتری به فروش داشتند، این هفته کفه ترازوی معاملات به سمت خرید سنگین تر بود و ۵۸ درصد ارزش معاملاتی هفته معادل ۲۸۴ میلیارد ریال در سبد خرید قرار گرفت و ۲۰۸ میلیارد ریال نیز مربوط به فروش سهام بود.

این هفته سهام شرکت های بیمه پاسارگاد، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان بیشترین ارزش معاملاتی هفته را به خود اختصاص دادند. 

اما شاخص قیمت سهام این هفته نیز روند کاهشی داشت و با ریزش ۳۶ هزار و ۲۹۶ واحدی در پله یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۶۲ سهم متوقف شد. 

شاخص قیمت این هفته به کمترین میزان خود در ۱۰ ماه اخیر رسیده است زیرا نزدیک ترین عدد به این میزان در ۲۷ خرداد ماه سال گذشته ثبت شد که شاخص قیمت بازار تقریبا به مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی رسیده بود. 

ارزش بازار سهام نیز این هفته به ۴۸ هزار هزار میلیارد ریال رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138793

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here