کد خبر: 165914
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰

رشد مصرف گاز در پی تشدید سرما

رشد مصرف گاز در پی تشدید سرما

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، در حالی که ظرفیت عملی تولید گاز کشور حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب است، رفته رفته به مصرف گاز بخش خانگی افزوده می شود و هرچه مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یابد، سوخت مایع بیشتری جایگزین مصرف گاز در بخش های نیروگاهی و صنایع خواهد شد.

محمد عسگری، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در این خصوص گفت: در شبانه روز گذشته، مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به ۵۳۶ میلیون مترمکعب رسید.

وی افزود: میزان تولید گاز کشور نیز در شبانه روز گذشته حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب بود.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: با توجه به ورود موج جدید سرما به کشور، پیش بینی می کنیم در روزهای آتی مصرف گاز بخش خانگی رشد بیشتری داشته باشد، از اینرو از مردم تقاضا می کنیم به منظور حفظ پایداری گازرسانی در تمامی بخش ها، در مصرف بهینه گاز توجه لازم را داشته باشند و با استفاده از راهکارهای ساده، نسبت به مصرف گاز در منازل خود، صرفه جویی کنند.

شرکت ملی گاز ایران که مسئولیت مدیریت عرضه گازطبیعی در کشور را برعهده دارد، هرچه در بخش خانگی، شاهد افزایش مصرف گاز در این روزهای سرد باشیم، به منظور جلوگیری از افت فشار و یا قطعی گاز در بخش خانگی، گازرسانی به نیروگاه ها و صنایع را محدودتر می کند و این مسئله به معنای جایگزینی بیشتر مصرف سوخت مایع با سوخت گاز در نیروگاه ها و صنایع و به تبع آن آلایندگی بیشتر هوا در زمستان است.