رشد بورس برای دومین روز متوالی

0
۱۶۹ بازدید

شاخص کل در پایان معاملات امروز با رشد ۲۵ هزار و ۵۸۰ واحد به رقم یک میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۷۵ واحد رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم روند رو به رشد به خود گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات امروز با رشد ۲۵ هزار و ۵۸۰ واحد به رقم یک میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۷۵ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۲۶۱۹ واحد به رقم ۳۲۷ هزار و ۷۵۵ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۱۳۶ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله گران در بورس تهران بیش از ۵.۶ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۱۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳۹۶۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس به رنگ سبز درآمدند که حاکی از رشد شاخص‌ها دارد به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با میعار وزنی ـ افزایشی با ۲ درصد افزایش همراه شدند. اما این دو شاخص با معیار هموزن ۸۱ صدم درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۱.۹۹ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۲.۴ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱.۵ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای چادرملو، پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی مس ایران، صنعتی گل گهر، سرمایه‌گذاری غدیر و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین بیشترین اثر افزایشی بر شاخص رشد را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته‌اند.نقشه معاملات یکشنبه ۱۰ بهمن بورس تهران

در فرابورس ایران هم امروز روند رو به رشد بود به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۱۷۲ واحد به رقم ۱۷ هزار و ۵۲۹ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۹۷۱ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس به بیش از ۳۱۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از ۳.۸ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۹۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۲۴۲۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت لاوان، بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان و صبا تامین به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ از خود به جا گذاشتند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171109