رشد بخش مالی پکن در نیمه اول ۲۰۲۰

0
۱۵۸ بازدید

بر اساس اطلاعات منتشر شده در کنفرانس سالانه “مجمع فایننشال استریت” در سال ۲۰۲۰ که جمعه در پکن به پایان رسید، این رقم ارزش افزوده ۲۱.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی این شهر را تشکیل می دهد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بخش مالی پکن با غلبه بر تأثیرات منفی بحران کرونا در نیمه اول سال جاری به ارزش افزوده ۳۴۳.۳۵ میلیارد یوان (حدود ۵۱.۵ میلیارد دلار) دست یافت که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵.۷ درصد افزایش نشان می دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در کنفرانس سالانه “مجمع فایننشال استریت” در سال ۲۰۲۰ که جمعه در پکن به پایان رسید، این رقم ارزش افزوده ۲۱.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی این شهر را تشکیل می دهد. بخش مالی پایتخت چین به یک نیروی محرکه اصلی در رشد اقتصادی این شهر تبدیل شده است. از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸، ارزش افزوده این بخش به طور متوسط سالانه ۱۲ درصد رشد کرده است.

در سال ۲۰۱۹، ارزش افزوده این بخش ۱۸.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی شهر را به خود اختصاص داد و ۲۸.۸ درصد به رشد اقتصادی آن کمک کرد. در حال حاضر دفتر مرکزی بیش از ۸۰۰ موسسه مالی در پکن قرار دارد که دارایی کل آنها به بیش از ۱۴۸ تریلیون یوان می رسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117096