رشد اقتصاد جهانی کندتر شده است

0
۵۶۰ بازدید

اقتصاد جهانی

با سرعتی کندتر از آنچه صندوق بین المللی پول و دیگر نهادهای مهم بین المللی پیش بینی می کنند در حال رشد است.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از بلومبرگ، اقتصاد جهانی با سرعتی کندتر از آنچه صندوق بین المللی پول و دیگر نهادهای مهم پیش بینی می کنند در حال رشد است.
نیلز اسمدگارد اندرسون، مدیر شرکت مولر- مائرسک، که شرکتش مالک بزرگترین خطوط کشتیرانی جهان است با اعلام این مطلب گفت: ما معتقدیم که رشد اقتصاد جهانی در حال کند شدن است… تجارت در حال حاضر به میزان قابل توجهی ضعیف تر از حدی است که باید به طور معمول تحت ارقام رشدی که پیش بینی می شود باشد.
صندوق بین الملل پول روز ۶ اکتبر با اشاره به کند شدن رشد در بازارهای نوظهور که ناشی از افت قیمت کالاها بوده، پیش بینی خود از تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۱۵ را از ۳٫۳ درصد به ۳٫۱ درصد کاهش داد.
صندوق بین المللی پول همچنین پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶ را از ۳٫۸ به ۳٫۶ کاهش داد. اما به گفته اندرسن، حتی پیش بینی های بازنگری شده اخیر نیز ممکن است بیش از حد خوش بینانه باشد.
اندرسن افزود: ما مجموعه ای از پیش بینی های خودمان را در زمینه اقتصاد کلان داریم و رشدی کمتر از آنچه دیگران انتظار دارند به خصوص برای کشورهای در حال توسعه و احتمالا اروپا پیش بینی می کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=18698