رشد اقتصادی جهان کاهش می یابد

0
۳۲۴ بازدید

سازمان تجارت جهانی در آخرین بازنگری خود از اقتصاد جهانی، روند رشد اقتصادی در سال جاری میلادی را با کاهش برآورد کرد.

سازمان تجارت جهانی در آخرین بازنگری خود از اقتصاد جهانی، روند رشد اقتصادی در سال جاری میلادی را با کاهش برآورد کرد.

به گزارش  مهر به نقل از پایگاه خبری «دویچ ول»، سازمان تجارت جهانی در آخرین بازنگری خود از اقتصاد جهانی، روند رشد اقتصادی را در سال جاری میلادی با کاهش برآورد کرد.

در همین حال، سازمان تجارت جهانی در آخرین پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی در سال جاری میلادی رقم ۲٫۸ درصد را در «ژنو» سوئیس اعلام کرد، این در حالی است که این نهاد بین المللی در پیش بینی خود در آخرین ماه سال گذشته میلادی یعنی دسامبر راجع به رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی، رقم ۳٫۹ درصد را اعلام کرده بود.

همچنین سازمان تجارت جهانی، علت این کاهش را رشد کند اقتصاد چین و بی ثباتی بازارهای جهانی اعلام کرده است، ضمن اینکه مسئولان سازمان تجارت جهانی به این نکته اشاره کردند که اعتماد مردم به رشد اقتصادی در کشورهای پیشرفته هم با روند نزولی روبرو شده است.

این نهاد بین المللی اعلام کرد، رشد اقتصادی منطقه آسیا با ۳٫۴ درصد به عنوان سریعترین روند محسوب می شود و بعداز آن اروپا و منطقه آمریکای شمالی هر کدام با ۳٫۱ درصد قرار گرفته اند.

البته این نهاد بین المللی رشد تجارت جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۳٫۶ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

در پایان سازمان تجارت جهانی اعلام کرد، حجم معاملات در سال گذشته میلادی با ۱۳ درصد کاهش به رقم ۱۶٫۵ تریلیون دلار رسید، این در حالی است که در سال ۲۰۱۴ میلادی رقم ۱۹ تریلیون دلار ثبت شده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=30058