رسیدن ترافیک هوایی کشور از ۳۰۰ به ۷۰۰ پرواز در روز

0
۱,۱۴۶ بازدید

در پنل تخصصی بحران پروازهای قطر در نمایشگاه «ایروپرشیا» مطرح شد

گروه امورزیربنایی-پنل تخصصی ترافیک هوایی و عبور پروازهای قطری از آسمان ایران در حاشیه نمایشگاه حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی «ایروپرشیا» برگزار شد.

به گزارش جهان اقتصاد، این پنل تخصصی توسط کارشناسان و کنترلرهای اداره کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد و تمام زوایای بحران پروازهای قطری که در اوایل سال جاری رخ داد و در نهایت آسمان ایران به روی پروازهای این کشور باز شد، مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدا این پنل، مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: قرار است در این نشست تخصصی نگاهی به وضعیت عبوری پروازهای قطری از روی آسمان ایران داشته باشیم؛ چندی پیش کشورهای عربستان، امارات، بحرین فضای آسمان خود را به روی پروازهای قطری بستند و پس از آن موج پروازهای قطری به روی اسمان کشور سوق داده شد.

وی در ادامه گفت: با بسته شدن آسمان چند کشور بر روی پروازهای قطری تنها راه برون رفت از این بحران آسمان ایران بود که در این راستا همکاران بنده در مرکز کنترل ترافیک هوایی برای سربلند درآمدن از این حجم ترافیک پروازی از آسمان کشور بسیار تلاش کردند.

در ادامه یکی از کنترلرهای پرواز عنوان کرد: در کشور حدودا روزانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ پرواز از آسمان ایران عبور می‌کنند، این در حالی است که روز ابتدای بحران پروازهای قطری ۳۰۰ پرواز روزانه ایران به ۶۰۰ پرواز رسید و این موضوع حج کار بسیار بالا و همدلی بسیاری را می‌طلبید.

وی با بیان اینکه تمام این پروازها با همدلی، همیاری و افزایش تجهیزات، هدایت و کنترل شد عنوان کرد: درست است که تعداد ترافیک پروازی روزانه ایران بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ پرواز است اما ما با افتخار می توانیم بگوییم که تا ۷۰۰ پرواز را به صورت ایمن هدایت و کنترل خواهیم کرد و این توانایی در همکاران ما وجود دارد.

*هدف «ایروپرشیا» تبادل، تجمیع و انتقال تجربیات حوزه هوایی است

متولی برگزاری نخستین نمایشگاه صنعت هوایی و تجهیزات فرودگاهی در توضیح چگونگی شکل گیری ایده برگزاری این نمایشگاه، گفت: بعد از چهل و اندی سال در حوزه تدریس و اموزش صنعت هوانوردی این ایده نزد جمعی از دوستان ومتخصصان شکل گرفت که به منظور برگزای این نمایشگاه با مسئولان نمایشگاه بین‌المللی دیداری به منظورراه‌اندازی چنین نمایشگاهی داشته باشیم.

کاپیتان اویسی اظهار داشت: تیم قوی و با تجربه همراه ما که سال‌ها تجربه را در صنعت هواپیمائی در کارنامه خود دارند ما را بر ان داشت تا به منظور به اشتراک گذاشتن تجربیات چندین ساله در این بخش، اقدام به برگزاری نمایشگاه صنعت هوایی و صنایع و تجهیزات فرودگاهی در سطح وسیع کنیم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: علاقمندی اساتید برجسته به امور هوایی و هوانوردی در برگزاری این نمایشگاه در حدی است که، از آن به عنوان اعتیاد یاد می‌شود، زیرا بر این اعتقاد هستیم با قرار گرفتن در کنار جوانان، باید تجربیات غنی را در اختیار نسل جدید قرار دهیم تا انبوه تخصص با گذشت زمان به بوته فراموشی سپرده نشود.

اویسی یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه را دعوت از بزرگان صنعت هوا نوردی به ایران دانست و افزود: انتقال تجربه و فن‌آوری به کشور دستاوردی است که جز با تعامل بین‌المللی ممکن و میسر نخواهد شد.

این متولی برگزاری نمایشگاه هوایی و تجهیزات فرودگاهی با تاکید بر ضرورت انتقال فناوری و اطلاعات به کشور به صورت برد-برد، یادآور شد: تمام سعی خود را برای تبادل اطلاعات به جهت پیشرفت صنعت هوایی در کشور باید به کار ببندیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ابراز داشت: تولید و اشتغال یکی از موارد بسیار مهمی است که در برگزاری این نمایشگاه می ‌تواند به کشور هدیه شده و منویات رهبری را سرلوحه کار قرار دهد.

اویسی به گستردگی زمینه اشتغال در صنعت هوایی اشاره کرد و گفت: ما می‌توانیم با تکیه بر توان داخلی شغل ایجاد کرده و متخصصان جوان را برای ساخت آینده بهتر به خدمت بگیریم.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه را خدمت به مردم دانست و گفت: نمایشگاه علاوه بر ارئه خدمات می‌تواند درآمدزائی به همراه داشته باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=69319