رسانه ها پیش قراولان برند سازی تهران

0
۲۸۴ بازدید

نخستین نشست علمی ، آموزشی تحت عنوان ‘برند شهر؛ فرصتی برای تهران’ روز شنبه در برج میلاد با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

 ه گزارش جهان اقتصاد، معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران هدف از برگزاری این گردهمایی را آماده سازی زمینه برای برندسازی شهر تهران بیان کرد و گفت: با توجه به اثرگذاری که رسانه ها بر جامعه دارند، اصحاب رسانه به عنوان اولین گروه مدعو در این نشست حاضر شدند.
‘علی فرهادی’ ادامه داد: مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تصمیم گرفت تا از رسانه ها به عنوان پیش قراولانی که در فرایند برندسازی تهران موثر هستند، دعوت کند و اولین سلسله از نشست های برندساز ی را با حضور آنها برگزار کند.
وی با اشاره به اینکه هریک از شهرهای مهم جهان به فراخور ظرفیت امکانات و فعالیت های خود از نوعی شهرت و آوازه مخصوص به خود برخوردارند که آنها را از دیگر شهرها ممتاز و متمایز می سازد، اظهار کرد: این شهرت و آوزاه که از آن برند شهری نیز تعبیر می شود آمیزه ای از هویت تاریخی ، ویژگی های اجتماعی نمادهای تمدنی، فعالیت های تجاری، امکانات رفاهی و تفریحی و مناسبات سیاسی و بین المللی هر شهر است.
همچنین یک پژوهشگر و مدرس حوزه در رسانه نیز یکی دیگر از سخنرانان این نشست بود که بر تغییر نگاه شهروندان از سوی رسانه اشاره کرد و گفت: نشان دادن زیبایی های پایتخت، باعث پاک شدن تصویر منفی تهران می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5839