کد خبر: 1053
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳

رسالت ما حمایت از تولید، اشتغالزایی و رونق اقتصادی است

رسالت ما حمایت از تولید، اشتغالزایی و رونق اقتصادی است

گروه بازارپول : مهندس پيشرو مدير عامل بانک صادرات ايران در جلسه اي با حضور مديران عالي و مياني سياست، برنامه و اولويت هاي بانک در سال 93 را اعلام کرد .
مهندس پیشرو با اشاره به نامگذاری سال 93 به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» است. در این عرصه مأموریت و رسالت ما سنگین‌تر است. به ویژه در بخش اقتصاد که سنخیت کاری ما با آن مرتبط است و ما در بانک برای این شعار مهم و محوری بهتر می‌توانیم ایفای نقش کنیم. ان‌شاءالله امسال بتوانیم در این عرصه دین خود را ادا کنیم و کارنامه خوبی را در پایان سال رقم بزنیم و در بخش فرهنگ نیز در انجام رسالتهای اجتماعی همانند ساخت 10 مدرسه با همکاری کارکنان شبکه سعی در انجام اینگونه رسالت داریم.
وی در رابطه با دستاوردهای سال گذشته گفت: در سال 1392 با همت همه همکاران در بخش‌های مختلف توفیقاتی را رقم زده‌ايم كه به‌صورت کلی به آن تحقق EPS مورد تعهد بانک به بورس و همچنین تحقق افزایش سرمایه كه با 6/2 برابر شدن آن توانستيمEPS مورد نظر را حتی كمي فراتر از حد انتظار محقق کنیم. در بخش منابع رشد مطلوبی را شاهد بودیم.
 وی افزود: آمار نشان می‌دهد که رقم قدر مطلق مطالبات غیر جاری علی­رغم رشد مصارف و تسهیلات، 6 درصد کاهش داشته و نسبت ریسک مطالبات به تسهیلات کاهشی بوده و اين توفیق نشان دهنده تلاش همکاران بانک در بخش‌های ریالی و ارزی مي باشد.
مهندس پیشرو تصریح کرد: یکی دیگر از موفقیت‌های بانک رفع پوزيشن باز ارزي و بدهکاری حساب به بانک مرکزی است که از معضلات و فرازهای اصلی بازرسی و حسابرسی قانونی بانک در سال گذشته بود. این معضل خوشبختانه با تلاش همکاران در واحدهای مختلف رفع گرديد.
وی در ارتباط با برنامه‌های سال 93 اظهار داشت: دو موضوع مدیریت نقدینگی و خلق یا کسب درآمد مورد توجه قرار بگیرد. این دو مقوله، دو موضوع اصلی و کلیدی است که همه موضوعات دیگر ذیل این دو موضوع حرکت خواهند کرد.
پيشرو تاکيدکرد: رسالت ما در سال 93 به عنوان يک بانک خصوصي حمايت از توليد، اشتغالزايي و ايجاد رونق اقتصادي مي باشدکه از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.
مهندس پیشرو با اشاره به شعارهای اقتصاد مقاومتي و مدیریت جهادی گفت: اين بانک با نگرش مدیریت جهادی و بهادادن بر سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی نسبت به تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی اقدام نموده و برنامه‌های سال 93 با در نظر گرفته شاخص‌های مربوطه به آن به اجرا درخواهد آمد.