کد خبر: 4978
تاریخ انتشار: ۰۵ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

رحمانی‌فضلی: هیچ تصمیم مهمی در منطقه بدون حضور ایران محقق نخواهد شد

رحمانی‌فضلی: هیچ تصمیم مهمی در منطقه بدون حضور ایران محقق نخواهد شد

   احترام به دولت، حمايت از دولت و ارج و منزلت نهادن به دولت در اصل براي ملت است و اگر ما براي ملت ارج ومنزلت قائل نشويم حتما در مسير تبعيت از آن ها دچار خسران و کوتاهي شده‌ايم./با توجه به حجم سرمايه گذاري هايي که انجام مي شود يقين بدانيد که فضاي اقتصادي دگرگون خواهد شد.


وزير کشور هفته دولت را فرصتي براي تجديد بيعت و ارادت نسبت به شهداي ملت و دولت در جمهوري اسلامي دانست و گفت: دولت تجلي اراده ملت و ملت تعيين کننده دولت ها است و دولت ها بايد تابعيت ملت خود را بپذيرند.
به گزارش ايلنا، عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور در جمع کارکنان ستاد وزارت کشور هفته دولت را فرصتي براي تجديد بيعت و ارادت نسبت به شهداي ملت و دولت در جمهوري اسلامي دانست و گفت: دولت تجلي اراده ملت و ملت تعيين کننده دولت ها است و دولت ها بايد تابعيت ملت خود را بپذيرند.
بنا بر اين گزارش وزير کشور در اين نشست که همزمان با روز کارمند در محل وزارت کشور برگزار شد با بيان اين‌که درجه خلوص، ايمان و اعتقاد به شهدا را هر يک از ما تجربه کرده‌ايم، از درگاه خداوند منان توفيق شکرگذاري نسبت به تلاش و ايثارگري شهداي ميهن ايران اسلامي را خواستار شد.
رحماني فضلي خاطر نشان کرد: احترام به دولت، حمايت از دولت و ارج و منزلت نهادن به دولت در اصل براي ملت است و اگر ما براي ملت ارج ومنزلت قائل نشويم حتما در مسير تبعيت از آن ها دچار خسران و کوتاهي شده‌ايم.
وي گفت: اميدوارم که خداوند توفيق دهد که بتوانيم قدردان ملتي باشيم که تحت هر شرايطي نسبت به دين و کشورشان پايبند بوده اند و از جمله وظيفه ما است که در اين ايام گزارشي از روند خدمت را در محضر ملت عزيز ارائه کنيم.
رحماني فضلي افزود: با توجه به اين‌که ما منبعث از ملت هستيم و همه آحاد مردم تک‌تک کارکنان دولت را مسئول دانسته و خواسته‌هاي خود را مطالبه مي‌نمايند پس هر يک از ما که در موقعيت بالاتري قرار داريم نسبت به موقعيت خود داراي مسئوليت بيشتري هستيم و اين در سراسر دولت توزيع شده است.
رحماني فضلي حضور و فعاليت خود را مبعث از انگيزه، اعتقاد و ميزان تلاش و فعاليت کارکنان وزارت کشور دانست و تأکيد کرد: بر اساس انديشه توحيدي و اعتقاد به معاد شک نداشته باشيد که همه ما در هر سطح به نسبت وظائف و اختياراتمان بايد در مقابل خداوند متعال و در برابر ولينعمتان خود که مردم هستند پاسخگو باشيم.
وي با اشاره به عقبه حکومت اسلامي که منبعث از نيات خالصانه و صادقانه اهل ايمان، استغاثه ملت‌هاي محروم و تلاش ها و ايثارگري هاي اقشار گوناگون مردم مي باشد و خروجي آن حکومت ايران اسلامي است، گفت: ما به عنوان مجريان حکومت در اين مقطع مي‌بايست تحقق واقعي اين حکومت و تلاش براي نزديک شدن به سطح آرماني و کارآمد آن را رقم بزنيم.
وزير کشور گفت: همه ما مي‌بايست با نگاه توحيدي، مسئوليت‌پذيرانه و با توجه به عقبه و مسئوليت عظيمي که در مقابل ايثارگري‌ها داريم با نگاهي به افق و اميدي که مردم به اين حکومت بسته‌اند عمل نماييم و در صورت لزوم در نوع اقدامات بازنگري نماييم.
وي با اشاره به موقعيت بين‌المللي جمهوري اسلامي در سطح منطقه و اينکه الگوي ايران در منطقه فضاي حياتي مؤثر ايجاد مي‌نمايد، گفت: تلاش مردم ايران در همه دنيا مورد قبول است و توانسته‌ايم قدرت خود را در تحولات منطقه اي تحميل نماييم و نشانه آن اين است هيچ تصميم مهمي در منطقه بدون حضور ايران محقق نخواهد شد ولو در يک منطقه کوچک و با حضور همه قدرت‌هاي منطقه‌اي.
وزير کشور درخصوص حوزه سياست داخلي در کشور با اشاره به دوران سختي که ملت عزيز ايران اسلامي پشت سرگذاشته است، گفت: اينک در اين حوزه شاهد انسجام، وحدت، هماهنگي و يکپارچگي مي‌باشيم و گروه‌هاي سياسي توانسته‌اند با نشاط‌تر و فعال‌تر از گذشته بدون هيچ نگراني فعاليت نمايند و رسانه‌ها نيز فعال‌تر از قبل با رعايت محدوده‌هاي قانوني در تلاشند و يکديگر را دعوت به آرامش و پويايي دعوت مي‌نمايند.
رحماني فضلي با بيان اين‌که در حوزه امنيت داخلي نيز با شرايط مستحکم و عميقي مواجه هستيم بر ضرورت شکرگزاري اين شرايط تأکيد کرد.
وي در بخش ديگري از سخنانش با مرور اقدامات دولت در حوزه اقتصاد تصريح کرد: آرامش و ثبات، امنيت را براي فعالين اقتصادي فراهم مي نمايد و با توجه به حجم سرمايه گذاري هايي که انجام مي شود يقين بدانيد که فضاي اقتصادي دگرگون خواهد شد.
رحماني فضلي خاطر نشان کرد: تا رسيدن به الگوي مطلوب فاصله بسيار است، زيرا که ما از يک سلسله عقب‌ماندگي‌هاي تاريخي و عدم تعادل و توازن در منابع و فعاليت‌ها آسيب ديده‌ايم و اين عدم تعادل موجب شکاف عميق بين فعاليت‌هاي سياسي و اقتصادي شده است که آثار اجتماعي آن بيکاري، فقر و عقب‌افتادگي و امکان تبديل به مسائل امنيتي وجود دارد.
وزير کشور با تبيين اجمالي نارسائي بيش از پنج دهه‌اي نظام برنامه‌ريزي و نتيجه قهري آن يعني عدم توازن منطقه‌اي در کشور به عنوان علت‌العلل مشکلات افزود: وزارت کشور به عنوان يکي از دستگاه‌هاي موثر در طرح اين موضوع و عملياتي کردن مؤثر روند اصلاحات در آن مي‌بايست؛ عَلَم توسعه متوازن و متعادل همه کشور را بر دوش گرفته و رو به جلو حرکت نمايد.
رحماني فضلي ادامه داد: با توجه به اينکه سرعت رشد در جهان بالاست و فرصت اندک، پس با اين همه امکانات و جمعيت موجود بايد دست به دست هم دهيم تا دولت را که تجلي اراده مردم است عميقا ياري نماييم و عقبه امور را با تلاش کارشناسي شده و فعاليت و جوش و خروش پيش ببريم.
وي افزود: استانداران در اين بين نقش اصلي و اساسي دارند و کارکنان ستاد وزارت کشور نيز مي‌بايست با سرعت بيشتري نسبت به تغذيه عقبه کارشناسي و علمي استان‌ها اقدام نمايند.
وزير کشور گفت: همه تلاش ما مي‌بايست در راستاي ساختن و پيشبردن گام‌هاي توسعه در کشور و نه منافع شخصي و گروهي باشد و همه اقدامات ما بايد بر مدار حق و انصاف قرار گيرد.
رحماني فضلي در پايان خاطر نشان ساخت: حمايت يکپارچه همه ما از دولت با هر نوع گرايش سياسي مهم است و اينکه همه براي اسلام و ايران سربلند و اداي دين به خون شهدا پايبند باشيم.