کد خبر: 107513
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۹

رتبه سوم ایمیدرو در انعقاد قرارداد با دانشگاه ها

رتبه سوم ایمیدرو در انعقاد قرارداد با دانشگاه ها

سال گذشته بین ۴۲ سازمان و شرکت مشمول بودجه رخ داد؛ رتبه سوم ایمیدرو در انعقاد قرارداد با دانشگاه‌ها

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد که ایمیدرو رتبه سوم را در انعقاد قرارداد با دانشگاه ها کسب کرده است. طبق گفته غریب پور، این رتبه بین ۴۲ سازمان و شرکت دولتی محاسبه شده است.

به گزارش جهان اقتصاد، خداداد غریب‌پور در نشست پایش حوزه آموزش و پژوهش ایمیدرو ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: طی سال گذشته موفقیت‌هایی در حوزه پژوهش و همکاری با دانشگاه‌ها برای انجام پروژه‌های پژوهشی و بومی سازی حاصل شد که از جمله نتایج این اقدامات، کسب رتبه سوم ایمیدرو در میان چهل و دو سازمان و شرکت سود ده ذیل قانون بودجه سال گذشته، از نظر تعداد قراردادهای منعقده با دانشگاه‌ها بود.

وی ادامه داد: مشکلات پیش روی ارتباط با دانشگاه‌ها باید برطرف شود تا ظرفیت‌های پژوهشی به سطح مورد نیاز این بخش ارتقا یابد.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات مطلوب این سازمان در حوزه آموزش معادن در سال ۹۸، اذعان کرد: این آموزش‌ها در سطوح کارشناسی و بالاتر، کارگری، تربیت تکنسین، فرآوری مواد معدنی، دوره‌های ویژه معادن زغال سنگ، ایمنی و غیره انجام شد که این روند در سال جاری نیز تداوم می‌یابد.

وی افزود: طی سال گذشته موفقیت‌های دیگری در حوزه پژوهش و همکاری با دانشگاه‌ها برای انجام پروژه‌های پژوهشی و بومی سازی حاصل شد که از جمله نتایج این اقدامات، کسب رتبه سوم ایمیدرو در میان همه سازمان‌ها و شرکت‌های سود ده ذیل قانون بودجه سال گذشته از نظر تعداد قراردادهای منعقده با دانشگاه‌ها بود.

غریب پور خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات موجود و لحاظ شاخص‌های توسعه‌ای ایمیدرو و شرکت‌های تابعه، بدون شک ظرفیت اول شدن را نیز داریم.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان به اینکه این سازمان، یک نهاد حاکمیتی و توسعه‌ای است، گفت: اهداف این سازمان در تولید، توسعه، اشتغال، آموزش و پژوهش و غیره درست انتخاب شده و بدون شک به آنها می‌رسیم.

وی ادامه داد: همانگونه که در شرایط سخت تحریم‌ها، کرونا و رکود جهانی، توانسته ایم علاوه بر افزایش تولید محصولات معدن و صنایع معدنی، در اجرای طرح‌های توسعه‌ای و بومی سازی نیز گام برداریم.

غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال ۹۸ در این مجموعه، گفت: از جمله این اقدامات، «برگزاری دوره‌های تربیت تکنسین معدن برای ۶۰ نفر در زمینه فرآوری مواد معدنی»، «استخراج و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی»، «چال زنی و آتشباری و حفاری» و «استخراج معادن زیرزمینی» بود.

وی افزود: برگزاری ۴۰۰ دوره آموزشی در سطوح کارشناسی و بالاتر، کارگری، معادن زیرزمینی زغال‌سنگ و تئوری و عملی ایمنی ویژه رانندگان خودروهای حمل و نقل سبک و سنگین، از دیگر آموزش‌های انجام شده توسط ایمیدرو است.

ملاطاهری با اشاره به آموزش‌های انجام شده برای سطوح کارشناسی و بالاتر و کارگری طی سال ۹۸ گفت: در سطح «کارشناسی و بالاتر» ۱۳۰ دوره با ۲۲۱۰ شرکت کننده و ۳۵۳۶۰ نفر ساعت و در سطح «کارگری» ۱۸۰ دوره با ۴۳۲۰ شرکت کننده و ۶۹۱۲۰ نفر ساعت آموزش برگزار شد.