راه های توسعه همکاری های کشاورزی ایران و روسیه بررسی شد

0
۵۶ بازدید

در دیدار وزیر جهاد کشاورزی با سفیر ایران در کشور روسیه، راه های توسعه همکاری های کشاورزی دو کشور بررسی شد.

به گزارش جهان اقتصاد، در دیدار “سیدجواد ساداتی نژاد” وزیر جهاد کشاورزی با “کاظم جلالی” سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه که در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، راه های توسعه همکاری های کشاورزی دو کشور مطرح و بر لزوم رفع مشکل حمل و نقل کالاهای کشاورزی به ویژه کالاهای فسادپذیر و بهره گیری از ظرفیت ترانزیت کالا از طریق دریا تاکید شد.

در این دیدار، فعالیت صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه در قالب اتحادیه و برندسازی محصولات کشاورزی ایران به منظور عرضه از طریق شبکه فروشگاه های زنجیره ای این کشور نیز مورد تاکید قرار گرفت و همچنین ایجاد پایانه کالاهای کشاورزی ایران در مسکو ضروری عنوان شد.

بهره گیری از ظرفیت سیلوهای کشور برای واردات گندم از روسیه و فرآوری و صادرات آن به سایر کشورها از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

در این نشست مقرر شد، هیاتی از دست اندرکاران و فعالان حوزه تجارت کشاورزی ایران و روسیه در زیربخش های غلات، گوشت، قرنطینه دامی و قرنطینه گیاهی با طرف روسی دیدار و درباره توسعه همکاری ها گفتگو کنند.

در این دیدار، وزیر جهاد کشاورزی از وزیر کشاورزی روسیه دعوت کرد تا با سفر به ایران، درباره زمینه ها و راهکارهای توسعه همکاری های تجاری و کشاورزی دو کشور بحث و تبادل نظر کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=157341

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here